Pedro y Mari
Pedro y Mari

Muzyka
09.08.1986
Katowice
Aleksandra Kudełka
tel 505 188 035


Maria - wokal/flet poprzeczny, Piotr - gitara to rodzinny projekt muzyczny zapoczątkowany w roku 2006. Duet specjalizuje się w wykonywaniu mało znanej w Polsce brazylijskiej bossa novy, a także standardów jazzowych we własnych aranżacjach. Dysponuje szerokim wachlarzem dobrej muzyki w stylu bluesa, popu, soulu. Bez względu jednak na to, co grają, artyści zawsze w sposób profesjonalny zawierają w muzyce swoją indywidualność. Oferta: Koncerty, recitale, Bossa nova, swing, Muzyka na ślub, Oprawa muzyczna, Wieczór hiszpański, Kolędy, christmas songs .

Dorobek artystyczny

Maria Kudełka od najmłodszych lat kształci się muzycznie. Już w wieku przedszkolnym jej edukacją muzyczną kierowała wybitna pedagog Jadwiga Górecka. Następnie Maria ukończyła muzyczną szkołę podstawową i średnią, grając na fortepianie oraz na flecie poprzecznym (grając głównie muzykę klasyczną), natomiast swą przygodę z jazzem rozpoczęła przed pięcioma laty, kiedy to rozpoczęła naukę śpiewu u wokalistki jazzowej Beaty Przybytek.
Jest absolwentką elitarnej uczelni Middlesex University w Londynie, którą ukończyła na kierunku "wokalistyka jazzowa" studiując pod okiem znakomitego wokalisty Iain'a Mackenzie. Kontynuuje swoją edukację pod kierunkiem wokalistki jazzowej- Justyny Motylskiej oraz Dominiki Płonki a także Danuty Sendeckiej.
Brała udział w indywidualnych lekcjach śpiewu u znanego wokalisty jazzowego- Marka Bałaty oraz w warsztatach prowadzonych przez cenionego, wybitnego nauczyciela śpiewu, wokalistę o niespotykanej skali głosu, multiinstrumentalistę o absolutnym słuchu- Deana Kealin'a (USA)- pedagoga największych gwiazd światowej sceny muzycznej

Maria znakomicie śpiewa nie tylko po polsku i angielsku, ale także po hiszpańsku, portugalsku i włosku; gra również na flecie poprzecznym oraz melodyce.

Piotr Kudełka urodził się w 1981 roku w Katowicach. Już od najmłodszych lat gra na gitarze, chociaż przygodę z muzyką zaczął od skrzypiec i fortepianu.
Ukończył katowickie szkoły muzyczne I i II stopnia. Jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej, którą ukończył w klasie gitary prof. Aliny Gruszki.
Brał udział w licznych kursach muzycznych i metodycznych, festiwalach gitarowych i warsztatach jazzowych, pobierając lekcje m. in. u takich artystów jak: Alexander Vinitzky, Carlo Marchione, Costas Cotsiolis, Pavel Steidl, Roland Dyens, Rafael Cortes (flamenco), Janusz Strobel (bossa-nova i aranżacja gitarowa), Susan Weinert (jazz), Marek Dykta (jazz), Marek Napiórkowski (jazz), Charnet Moffet (praca w zespole jazzowym).
Piotr jest laureatem konkursów gitarowych w Gdańsku, Krynicy i Sanoku.
W 2001 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Katowic dla wybitnie uzdolnionej młodzieży.
W 2011 otrzymał statuetkę Dobrego Ducha Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.
Jest członkiem Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników Gitary Klasycznej SILESIANA.
Współpracuje z zespołami jazzowymi, funkowymi, popowymi i klasycznymi. Współtworzył zespół "Śląski Oktet Gitarowy" z którym nagrał 2 płyty: "Oct.opus" i "XXth Century" – promowane między innymi w USA.
Ze swoim bratem Janem, z którym tworzy aktywnie koncertujący „Duet Gitarowy" zamierza nagrać płytę ze specjalnie w tym celu już zaaranżowaną polską muzyką filmową. Występuje z aktorami teatralnymi i telewizyjnymi (m. in. Dorota Segda, Krzysztof Globisz, Anna Polony, Andrzej Seweryn). Nagrywa dla radia i telewizji polskiej. Działa jako producent muzyczny. Prowadzi warsztaty dla gitarzystów (również za granicą). Koncertuje w Polsce, Anglii, Danii, Szwecji, Grecji, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.Sukcesy i nagrody

aria Kudełka i jej brat Piotr tworzą doskonale zgrany duet wokalno gitarowy, którego z przyjemnością słucha się podczas koncertów, recitali lub występów kameralnych. Aby wzbogacić brzmienie Maria używa także fletu poprzecznego, melodyki oraz instrumentów perkusyjnych, a Piotr wykorzystuje różne rodzaje gitar, posiłkując się także looperem, którym na żywo nagrywa i odtwarza dopiero co zagrane dźwięki. To nie wszystko!

Duet często rozszerza instrumentarium i skład osobowy występując jako trio, kwartet czy nawet septet. Pojawiające się kolejno instrumenty to sax, kontrabas, fortepian, perkusja, perkusjonalia, skrzypce. Nie występowali jeszcze tylko z orkiestrą symfoniczną, ale już jest plan! Specjalizują się w muzyce bossa-nova, swing, z wielką przyjemnością prezentując także autorski repertuar. W 2012 roku wygrali konkurs piosenki europejskiej w ramach Festiwalu Eurosong w Katowicach. 15 listopada 2013 wydali swoją pierwszą płytę zatytułowaną LATinO.