TRIO APPASSIONATA

Trio Appassionata to zespół kameralny, który swoją działalność rozpoczął w 2008 roku. Jego niebywale rzadko spotykany skład instrumentalny pozwala na stworzenie niepowtarzalnego brzmienia. Doskonałe, perfekcyjne i rozbudowane autorskie aranżacje Klaudii Krause pozwalają przy pomocy trzech instrumentów uzyskać brzmienie orkiestrowe.

Repertuar zespołu jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Odnajdziemy w nim opracowania muzyki klasycznej, fragmenty oper, operetek, musicali, największe dzieła muzyki filmowej, standardy jazzowe, artystyczne opracowania utworów rozrywkowych.

Dodatkowo zespół współpracuje z wieloma znakomitymi artystami: wokalistami, instrumentalistami i tancerzami. Interesujące i dowcipne prowadzenie koncertów jest dodatkiem do bardzo wysokiego poziomu wykonawczego.

Muzyka Trio Appassionata pozwala zadowolić najwybredniejszych słuchaczy podczas koncertów, wernisaży, jubileuszy, spotkań firmowych i innych uroczystości.

Zespół dysponuje wysokiej klasy fortepianem elektronicznym oraz sprzętem nagłaśniającym.

Na repertuar zespołu składa się kilkanaście programów. Każdy z nich stanowi zamkniętą całość pod względem tematycznym, stylistycznym lub historycznym. Wszystkie wykonywane przez Trio Appassionata utwory mają autorskie aranżacje.

Dorobek artystyczny

Trio Appassionata ma na swoim koncie wiele udanych występów koncertowych, które odbywały się zarówno w plenerze, w prestiżowych obiektach zabytkowych, jak i małych, kameralnych salach, m.in. na Zamku w Oświęcimiu, na Dworze w Dołędze, na Zamku Sieleckim, w Muzeum Saturn w Czeladzi, w Muzeum PRL-u, w Willi Fitznera, na zamku w Janowicach oraz w wielu domach kultury na Górnym i Dolnym Śląsku.