Before Katowice JazzArt Festival 2018

Muzyka
10.03.2018 / 19:00
ul. Al. Korfantego 3
Katowice
Number of people who will participate in this event: 0
Log in to participate in event

Before Katowice JazzArt Festival 2018
Tomasz Dąbrowski AD HOC „Strings” (PL/JP)
10 marca (sobota), godz. 19
Koncertowa zapowiedź najważniejszego wiosennego festiwalu muzycznego w Katowicach – JazzArt Festivalu, którym Katowice celebrują od 6 lat Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO wyznaczony na 30 kwietnia.
To także pierwsza odsłona współpracy Muzeum Śląskiego z Katowice JazzArt Festivalem. Na koncercie w ramach Before JazzArt w Sali Audytoryjnej wystąpi znakomity trębacz Tomasz Dąbrowski we wspólnym projekcie z muzykami z Japonii.
W wieku 30 lat Tomasz Dąbrowski był już autorem trzech solowych płyt. Jako pierwszy Polak został uhonorowany tytułem „Jazzowego Muzyka Roku” przyznawanego przez Związek Muzyków Jazzowych na wyspie Fyn. AllAboutJazz lokuje go wśród piętnastu najważniejszych europejskich muzyków.
AD HOC „Strings” to wspólny projekt Dąbrowskiego i japońskich muzyków jazzowych: Chiby, Minamiego i Hiroshiego, zrealizowany w ciągu jednej nocy w jednym z tokijskich klubów muzycznych. Subtelne brzmienia rytmiczne skojarzone z elektroniką, wyraźne motywy melodyczne i improwizacja, akustyczny, poszukujący jazz z mocnym brzmieniem trąbki. Intrygujący materiał, zwłaszcza że muzycy zagrali ze sobą pierwszy raz.
Ich wspólny koncert to także rzadkie wydarzenie, biorąc pod uwagę odległości, jakie dzielą członków projektu!
Zespół AD HOC tworzą: Hiroshi Minami / Hiroshi Tsuboi / Hiroki Chiba

Bilety: 18 i 23 zł (ticketportal.pl oraz kasa Muzeum Śląskiego)