II Targowisko Próżności Niezależnych Projektantów

Interdyscyplinarne
05.04.2014 / 10:00
06.04.2014 / 10:00
ul. 3 Maja 11
Bielsko-Biała
Galeria Bielska BWA
tel +48 33 812 58 61
fax +48 33 812 41 19
Number of people who will participate in this event: 0
Log in to participate in event

Po raz drugi w Galerii Bielskiej BWA odbędą się targi rzeczy unikatowych, na których swoje prace prezentują artyści i twórcy rękodzieła. Zobaczyć i kupić można będzie ręcznie szyte zabawki, elementy wystroju wnętrz, oryginalną biżuterię, autorskie części garderoby, ceramikę, okolicznościowe prezenty, itp.
Targowisko wpisuje się w popularny ostatnio nurt „handmade”, promuje oryginalny dizajn. Organizatorami targów są Fundacja Galerii Bielskiej oraz Galeria Bielska BWA.
– „Popularność serwisów pośredniczących w sprzedaży niszowych produktów, oznaczonych metką „handmade” jest oszałamiająca. Rękodzieło wyszło z cienia i przestało kojarzyć się z cepeliowskimi wyrobami, stało się pomysłem na tworzenie wyjątkowych rzeczy zaspokajających potrzebę wyróżniania się. W sieci dostępne są blogi, a na nich tutoriale pokazujące krok po kroku wykonanie własnoręczne każdej praktycznie rzeczy. Moda na oryginalny design trwa – mówi Ewa Fodczuk, bielska artystka, prezeska Fundacji Galerii Bielskiej, organizatorka Targowiska.
W targowisku uczestniczyć będzie ponad 30 artystów i twórców rękodzieła