Premiera filmu – Mój Niemandsland – Janoscha historia prawdziwa

Number of people who will participate in this event: 0
Log in to participate in event

Zapraszamy na uroczystą premierę filmu dokumentalnego Mój Niemandsland w reż. Wojciecha Królikowskiego, która odbędzie się w poniedziałek, 8 maja 2017 r. o godzinie 19.00.

Mój Niemandsland to plastyczna biografia Janoscha (Horsta Eckerta), jednego z najbardziej znanych twórców literatury dziecięcej, autora rysunków – obrazów ze swojego dzieciństwa. Na Górnym Śląsku znany przede wszystkim z Cholonka, czyli dobry Pan Bóg z gliny, potocznie nazywanego Biblią dla Ślązaków. Film jest podróżą w głąb człowieka spełnionego, pełnego sprzeczności i pasji. Opatrzony zdjęciami z domu Janoscha na Teneryfie oraz licznymi ujęciami archiwalnymi, tworzy niezwykle interesujący obraz.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z zaproszonymi gośćmi: Angelą Bajorek (autorką książki o Janoschu), Zbigniewem Kadłubkiem (filologiem, eseistą), Robertem Talarczykiem (dyrektorem Teatru Śląskiego), Mirosławem Neinertem (dyrektorem Teatru Korez w Katowicach) oraz Wojciechem Królikowskim (reżyserem filmu). Klimatu na scenie dopełni oryginalna scenografia ze spektaklu Cholonek w niezmiennie zachwycającej interpretacji Teatru Korez. Wydarzeniu będzie towarzyszyła prezentacja prywatnych pamiątek Angeli Bajorek otrzymanych od Janoscha.

Film wyprodukowany przez Telewizję Polską oddział w Katowicach, przy wsparciu finansowym Śląskiego Funduszu Filmowego.