Songwriting dla Wokalistow: czyli warsztaty pisania piosenek

Number of people who will participate in this event: 0
Log in to participate in event

W życiu każdego wokalisty nadchodzi czas, gdy śpiewanie coverów nie przynosi już upragnionej satysfakcji. Zaczynamy pragnąć czegoś więcej. Chcemy wyrazić siebie śpiewając wreszcie swoje własne piosenki. Marzymy, by wreszcie wejść do studia i nagrać swoją pierwszą autorską kompozycję. Wielu z was chce nie tylko śpiewać, ale i pisać swoje piosenki. Zazwyczaj jednak nie wiecie zupełnie jak się do tego zabrać. Jak zacząć? Czy najpierw napisać tekst czy może melodię? Czy pisać po polsku czy po angielsku? Czy trzeba umieć grać, by napisać piosenkę, czy wystarczy tylko śpiewać? Pytań nasuwa się mnóstwo, dlatego Wake Up Your Voice wychodzi naprzeciw waszym zapytaniom i zaprasza was na jedyne tego typu warsztaty muzyczne w Polsce. Otwieramy cykl spotkań uczący młodych ludzi pisania piosenek. Chcemy, by efektem każdego spotkania, była napisana przez całą grupę nowa piosenka. To prawdziwy challenge, jakiego jeszcze nie było! Mamy nadzieję, że po całym roku zgromadzimy tak dużo piosenek, że będzie można z tego nagrać płytę. Co wy na to? Podoba wam się taki pomysł? :-) Zaczynamy w 13 października w Co.Factory, które mieści się w Fabryka Porcelany o 15:00.

SONGWRITING dla wokalistów nie wymaga od ciebie umiejętności gry na instrumencie, chociaż - jeżeli na owym grasz - przynieś go koniecznie ze sobą :-) SONGWRITING dla wokalistów pokazuje, że najważniejsza dla wokalisty jest umiejętność pisania nośnych melodii, które w połączeniu ze świetnie dobranymi słowami, zapadają w pamięć słuchaczy.

SONGWRITING dla wokalistów uczy również tego, że ćwiczenia wokalne mogą stać się inspiracją do napisania nowej, dobrej piosenki, i że każdy dźwięk, który usłyszymy, może stać się dobrym powodem do napisania nowego utworu. Jedyne co trzeba zrobić, to uwolnić swój głos i ruszyć muzyczną wyobraźnię, a najlepiej się to robi podczas dobrej zabawy w gronie kreatywnych ludzi, podobnych do nas. :-)

Dzięki warsztatom zrobisz pierwszy krok w drodze do pozyskania umiejętności zawodowego "piosenkopisarza".
W programie m.in:

- jak zapisywać swoje pomysły na piosenki
- skąd brać pomysły na piosenki
- konstruowanie formy piosenki
- odnajdywanie nośnej frazy
- czym jest muzyczna fraza
- groove i takty
- pisanie nowej piosenki:-)

Warsztaty poprowadzi KARO GLAZER - wokalistka, kompozytorka, producentka muzyczna i trener wokalny w jednej osobie. Ma na swoim koncie ponad 300 kompozycji, które możecie znać z radia i tv. Komponuje w różnych stylach muzycznych: pop, rock, hip-hop, jazz, soul, etno, folk czy piosenka aktorska.

Na co dzień współpracuje głównie z brytyjskimi i amerykańskimi producentami muzycznymi, dzięki którym zdobyła niezwykłe doświadczenie w szybkim pisaniu dobrych piosenek To pozwoliło jej rozwinąć całkowicie odmienny styl pracy, którym chce się z Wami podzielić. Na warsztatach songwritingu Karo zdecydowanie obali panującą w muzycznym światku tezę, że „jak się ma talent, to ma się wszystko”. Opowie o swoich doświadczeniach – nie tylko tych dobrych, bo świat muzyczny do łatwych nie należy ;-) Udowodni wam, że pisanie piosenek to praca, która ma swoje zasady. Przewróci do góry nogami Wasze wyobrażenie o komponowaniu, ale w zamian da Wam wiedzę i narzędzia, dzięki którym wyzwolicie swoją kreatywność i wykorzystacie ją najlepiej jak się da.

Zapraszamy tych, którzy grają, śpiewają i piszą – nieważny jest rodzaj muzyki, jaką tworzycie, ważna jest Wasza otwartość na na nowe i chęć doskonalenia się!Koszt udziału w warsztatach: 180 zl. Liczba miejsc OGRANICZONA. Zgłoszenia prosimy przysylać na adres: wakeupyourvoice@gmail.com lub poprzez messenger Wake Up Your Voice