Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego

Inne
Kontakt
tel 32 779 21 00
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
ul. Zacisze 3
Katowice

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach to najstarsza wyższa uczelnia na Górnym Śląsku, założona w 1929 r. Oferuje studia na dwóch wydziałach: Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz Wokalno-Instrumentalnym.
Uczelnia stanowi jeden z centralnych punktów na mapie muzycznej Śląska – kształcąc artystów, skupia wiele indywidualności muzycznych w obszarach działalności kompozytorskiej, wykonawczej i naukowej. Realizuje swoją misję poprzez organizację otwartych dla publiczności koncertów, warsztatów, konkursów i sesji naukowych.
Akademia Muzyczna dysponuje m. in. salą koncertowa dla 480 osób, biblioteką z czytelnią i laboratorium dźwięku. W sali koncertowej odbywają się ważne dla regionu wydarzenia artystyczne. Goście mogą skorzystać także z restauracji ulokowanej w atrium.
W podziemiach zabytkowego gmachu Akademii przy ul. Wojewódzkiej 33 mieści się Muzeum Organów Śląskich – jedyny tego typu obiekt w Europie Środkowej. Muzeum gromadzi, zabezpiecza i chroni obiekty związane z organami i ich historią.