Browar Obywatelski

Miejsce z perspektywą - Takie miejsce jak Browar Obywatelski, który ma ponad stuletnią tradycję, nie zostawia się ot tak, na zatracenie.

Dawny browar miał w sobie wystarczający potencjał, by ponownie stać się atrakcją nie tylko dla mieszkańców Tych, aglomeracji śląskiej ale również Polski. Wystarczyło tylko opracować projekt współczesnej adaptacji i wprowadzić go w życie. Jego ideą jest przeobrażenie Browaru Obywatelskiego w centrum biznesowo-rozrywkowo-kulturalne. Ideą, która z każdym rokiem nabiera bardziej wyrazistych kształtów.
Samo miejsce jest przykładem solidnej, industrialnej architektury z końca XIX wieku.

Zabytkowe budynki browaru znakomicie nadają się do adaptacji pod lokale gastronomiczno-rozrywkowe (i nie tylko). Nadal pozostaje wiele powierzchni użytkowej porównywalnej do terenu Rynku w Krakowie. Z czasem jednak Browar Obywatelski ma szansę stać się prawdziwym centrum kultury i rozrywki ? perłą na mapie Polski i Europy.

Właściwe planowanie zagospodarowania funkcji Browaru Obywatelskiego, tworzy idealną przestrzeń pod imprezy o charakterze historycznym i kulturalnym, zachęcając do pielęgnowania tradycji i kultywowania wiedzy o korzeniach. Poszczególne obiekty browaru, zostaną zaadaptowane pod kątem konferencyjno ? szkoleniowym, tak aby można było wykorzystać je również jako miejsca organizacji eventów i bankietów firmowych.

Pomysłodawcy i twórcy projektu, wkładają wiele serca w adaptację terenu browaru tak aby wkomponować w jego przestrzeń wysoko pojętą kulturę i sztukę idealnie zrównoważoną z postindustrialnym tłem dla happeningów i koncertów.

Stałe prace nad rozwojem i tchnięciem nowego ducha w mury Browaru Obywatelskiego, sprawią z czasem, iż miejsce to odzyska swoją dawną świetność i ważną pozycję w życiu miasta i regionu. Jednak najważniejszym jest abyście Państwo sami mogli poczuć pozytywną energię jaką emanuje to historyczne miejsce.

źródło: http://www.browarobywatelski.pl/o+browarze