Kino Studyjne Amok – Scena Bajka

Sektor publiczny
Kino Studyjne Amok – Scena Bajka
ul. Dolnych Wałów 3
Gliwice
Urszula Biel - Kierownik
tel 322382501, fax 322382501
tel 322315699

Kino AMOK od początku swej działalności (1993 r.) ma charakter kina studyjnego, wyświetlającego filmy artystyczne, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Kino wzmocniło linię programową poprzez akces do Europa Cinemas oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Repertuar jest dobierany tak, by AMOK wyświetlał wymagany procent filmów europejskich (30% w skali roku) oraz polskich (20% w skali roku) a warto dodać, że kino spełnia te wymogi z nadwyżką.
Prócz wyświetlania odpowiednio dobranego repertuaru, AMOK organizuje liczne dodatkowe imprezy, przeglądy, cykle, retrospektywy, spotkania z twórcami, eventy oraz festiwale. Przy kinie działa Dyskusyjny Klub Filmowy, który w ramach cyklicznych pokazów w pasmach: Classic, Doc oraz Future prezentuje nie tylko filmy z zakresu klasyki oraz perspektyw światowego kina, ale proponuje swoim członkom prelekcje wzbogacające kontekst prezentowanych rzeczy oraz udział w dyskusji po projekcji. Ponadto AMOK prowadzi szeroko zakrojoną działalność z zakresu edukacji medialnej (Młodzieżowa Akademia Filmowa i Przedszkolna Akademia Filmowa).
Po zmianie siedziby na wyremontowany budynek dawnego kina Bajka (2009 r.), kino Amok zyskało drugą salę projekcyjną. Natomiast dzięki najnowszemu projektorowi cyfrowemu oferującemu najwyższą jakość obrazu i dźwięku (zainstalowany w kinie w 2011 r.) AMOK ma zaszczyt prezentować swoim widzom filmy w 3D oraz projekty transmitowane na żywo w jakości HD: „The Metropolitan Opera: Live in HD" oraz transmisje spektakli baletowych z Teatru Bolszoj w Moskwie. Każdy widz kina AMOK ma zatem możliwość uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych na światowym poziomie i w najwyższej jakości.
Mimo obecności w centrum miasta olbrzymiego multipleksu (15 sal) kino AMOK ma wciąż rosnącą frekwencję, pozyskuje wciąż nowych widzów, którzy doceniają stwarzany przez nie unikatowy klimat kultury filmowej.