Tyskie Browarium

Tyskie Browarium (Muzeum Piwowarstwa) znajduje się w dawnym budynku kościoła ewangelickiego z 1902 roku, na terenie Tyskich Browarów Książęcych. Muzeum zostało otwarte w 2004 roku.
W sali muzealnej można zobaczyć ponad 300 butelek z początku XIX w., narzędzia bednarskie, oryginalne dębowe beczki, kufle, podstawki, etykiety, kapsle, dokumenty, zdjęcia związane z piwem i jego historią oraz poznać historię tyskiego browaru.
W nowocześnie wyposażonej sali kinowej muzeum można obejrzeć film o historii ziemi pszczyńskiej i Tyskich Browarów Książęcych zrealizowany w technologii trójwymiarowej.
Ponadto w Muzeum znajdują się ekrany dotykowe prezentujące historię browaru i proces produkcyjny, a także gry i dodatkowe atrakcje (m.in. beczka, z której odwiedzający mogą wysłać wiadomość email – w formie pocztówki z Browarium).
Oprócz muzeum można także zwiedzić Browar Książęcy. Przewodnik oprowadza po terenie browaru, zabytkowej warzelni, piwnic pod tankofermentorami oraz liniach rozlewniczych znajdujących się w nowej części browaru. Przedstawia historię i dawne funkcje budynków browarnianych np. Budka Piwowara, Willa Müllera, Dom Kawelerów, dawne piwnice leżakowe zwane „Toszkiem”.