Otwarcie 17. Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe

Film
Muzyka
16.05.2014 / 20:00
Bilet - 15 zł
ul. Sokolska 66
Katowice
Biuro Festiwalu
Dyrektor Artystyczny - Patryk Tomiczek
tel 668 696 966
Dyrektor Festiwalu - Tomasz Szabelski
Kontakt z mediami
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 1
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Zrodzony przez studentów w roku 1998, dojrzewał powoli, lecz konsekwentnie się doskonalił. W trzecim roku swojego życia przeszedł przemianę, której efekty widzimy po dziś dzień. Blisko związany jest z Uniwersytetem Śląskim, którego wykładowcy zawsze go wspierają dobrą radą i nauką, mimo, że sam określa siebie samoukiem. Jego samodoskonalenie to proces ciągły, więc nie można się po nim spodziewać, że na zawsze pozostanie takim jakim jest w chwili obecnej.

W 2013 roku Festiwal Filmów Kultowych przyjął nazwę Festiwal Filmowy Cropp Kultowe. W obszarze zainteresowań Cropp Kultowe pozostaje po prostu KINO – w całej jego żywotności, różnorodności i przewrotności, w dobrej i złej formie. Tak samo szanuje przeboje mainstreamowe, jak kameralne produkcje niszowe. Sięga po filmy z różnych czasów i z różnych półek, zrealizowane przez uznanych mistrzów, ale i pozbawionych talentu zapaleńców. Nie bawią go ugrzecznione agitki robione na doraźne potrzeby, ale filmy, które opierają się upływowi czasu i po latach nadal ujmują swoją szczerością i nierzadko bezkompromisowością. W kinie poszukuje przede wszystkim emocji i pragnie, żeby podczas Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe udzielały się one również widzom.

Podczas otwarcia 17. Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe zobaczymy najnowszą produkcję z udziałem kultowego japońskiego potwora, czyli "Godzilla" w reżyserii Garetha Edwardsa. Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures zaprezentują widzom porywający film przygodowy "Godzilla". Młody wizjonerski reżyser Gareth Edwards (Strefa X) opowiada poruszającą historię o ludzkiej odwadze i pojednaniu w obliczu nieprzezwyciężonych sił natury. Budzący respekt Godzilla powraca, by przywrócić światu równowagę, gdy ludzie okazują się bezbronni.