Anna Dziewit-Meller gościem Biblioteki

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza 24 maja 2016 (wtorek) o godz. 18.00 do Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2, na spotkanie autorskie z dziennikarką i pisarką – Anną Dziewit-Meller, promujące książkę „Góra Tajget”. Rozmowę poprowadzi Magdalena Boczkowska. Spotkanie jest częścią programu 12. Sosnowieckich Dni Literatury. Wstęp wolny.

Anna Dziewit-Meller - ur. 1981 w Chorzowie. Pisarka i dziennikarka. Współautorka (z Agnieszką Drotkiewicz) tomów wywiadów "Głośniej! Rozmowy z pisarkami" i "Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami", a także - bestsellerowej reporterskiej książki o Gruzji - "Gaumardżos, opowieści z Gruzji" (Nagroda Magellana 2011), napisanej wspólnie z Marcinem Mellerem. W 2012 roku ukazała się jej debiutancka powieść "Disko", nominowana do Nagrody Literackiej "Gryfia". Prowadzi autorski popularny kanał internetowy o książkach - bukBuk. Swoje teksty publikowała m.in. w "Polityce", "Wysokich Obcasach" i "Lampie". W programie "Dzień Dobry TVN" i radiu Chillizet poleca dobre książki. W zespole Andy gra na gitarze i śpiewa.

Autorka m.in.:

Gaumardżos, opowieści z Gruzji /2011/
Disko /2012/
Góra Tajget /2016/

Spotkanie stanowi część projektu MBP „12. Sosnowieckie Dni Literatury", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.