Antonina Krzysztoń i Maciej Balcar

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Antonina Krzysztoń i Maciej Balcar

Wspólny koncert charytatywny dla Hospicjum Cordis

Już 12 maja 2014 r. o godz. 19.00 Kinoteatr Rialto w Katowicach zamieni się w prawdziwy raj dla wielbicieli poezji śpiewanej, rocka i bluesa! Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis w Katowicach organizuje szczególny koncert charytatywny, podczas którego po raz pierwszy wystąpią wspólnie niesamowici artyści: Antonina Krzysztoń i Maciej Balcar z zespołem Niebo. To od lat dobrzy przyjaciele Hospicjum Cordis. Wielokrotnie występowali dla Podopiecznych i w koncertach charytatywnych. Po raz pierwszy jednak dali się namówić na wspólne śpiewanie. Już niebawem będzie można zobaczyć rezultaty tego artystycznego spotkania.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz Podopiecznych Hospicjum Cordis, pierwszego w Polsce południowej hospicjum stacjonarnego, które już od 24 lat otacza opieką ludzi chorych i umierających. Podopiecznymi Hospicjum są zarówno dzieci jak i dorośli w ostatniej fazie choroby nowotworowej oraz cierpiący na nieuleczalne choroby przewlekłe.

Antonina Krzysztoń zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku. Ten debiut zaowocował współpracą z kabaretem Pod Egidą. Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych, kościołach i wybranych klubach studenckich. W drugim obiegu ukazały się jej trzy pierwsze wydawnictwa (na kasetach magnetofonowych). W 1983 r. otrzymała nagrodę główną na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz główną nagrodę FAMA. W latach 1984 – 92 współpracowała z gitarzystą Markiem Wallawenderem, będącym także aranżerem jej utworów.

Artystka występowała i wciąż występuje na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z poezją śpiewaną (min. FAMA, Zamkowe Spotkania Śpiewajmy Poezję). W listopadzie 1993 roku piosenka "Perłowa Łódź" zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. To spowodowało, że Antonina stała się wykonawcą znanym szerszej publiczności.

Od roku 1994 współpracuje z gitarzystą Marcinem Majerczykiem, który także był, wraz z nią, kierownikiem muzycznym ostatnich dwóch płyt. Artystka chętnie korzysta z folku, który kocha, co wyraźnie słychać w jej balladach. Piosenki i muzyka są różnorodne, więc właściwie każdy może coś znaleźć w tym dla siebie.

Maciej Balcar - muzyk, autor tekstów, kompozytor, aktor teatralny oraz filmowy. Ma na swoim koncie współpracę z takimi zespołami oraz artystami jak: Blues Forever, Harlem, Robert Chojnacki czy zespół Nie-bo, z którym współpracuje do dziś w ramach swojej solowej kariery. W 1998 roku została wydana pierwsza solowa płyta artysty, zatytułowana "Czarno", na której gościnnie wystąpili m.in. bracia Golec i Mateusz Pospieszalski. Po 12 latach Maciek wydał swój drugi solowy album "Ogień i Woda", który nagrał z krakowskim zespołem Nie-bo. Już od ponad dekady jest liderem legendarnego zespołu Dżem, z którym nagrał dwa albumy studyjne "2004" oraz "Muza". W 2000 roku zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze Jesus Christ Superstar, która to okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. Dodatkowo Maciej jest odtwórcą roli Rogera w spektaklu "Rent" wystawianego również przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. Od grudnia 2010 występuje w Rock Operze "Krzyżacy" w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego.

Na parterze układ kawiarniany - stoliki z krzesłami.

Bilety: 40 zł (parter), 35 zł (balkon)