BAROQUE FACTORY

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

BAROQUE FACTORY  jest wieloelementową machiną, której celem jest rozpoczęcie procesu tworzenia nowego grona odbiorców oraz podniesienie kompetencji młodych osób chcących realizować swe pasje
w dziedzinach powiązanych z muzyką.

Projekt składa się z dwóch części: cyklu warsztatów oraz serii koncertów w różnych przestrzeniach miasta. Bezpłatne wydarzenia adresowane są do wszystkich pasjonatów muzyki, tańca, literatury, filmu
i fotografii. Spotkania prowadzone będą przez specjalistów i znanych gości. Warsztaty skierowane są do różnych grup odbiorców – zarówno profesjonalistów jak i osób początkujących, a chcących poszerzyć swoją wiedzę w konkretnym zakresie.

Baroque Factory jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie muzyką dawną. Coraz większa ilość słuchaczy przybywająca na coraz liczniejsze koncerty artystów zajmujących się tym nurtem muzyki sprawia, że o muzyce dawnej mówi się i słyszy coraz więcej.

Ilość miejsc warsztatów jest ograniczona. Zgłoszenia prosimy kierować za pomocą elektronicznych formularzy znajdujących się pod każdym z wydarzeń. Osoby, które zakwalifikują się do zajęć będą proszone o podpisanie deklaracji zobowiązującej do uczestnictwa we wszystkich zajęciach.


KONCERT
20.05.2016 godz. 19.30
Galeria Katowicka, Antresola
ul. 3 Maja 30, Katowice

Martyna Pastuszka & Marcin Świątkiewicz

Dwoje najciekawszych osobowości artystycznych polskiej sceny muzyki dawnej zaprezentuje wspólny repertuar wypełniony zarówno muzyką kompozytorów dziś zupełnie zapomnianych, jak i dziełami nieśmiertelnego J. S. Bacha. 20 maja wypełnimy dźwiękiem Galerię Katowicką eksperymentując z przestrzenią, strukturą i brzmieniem.
Skrzypaczka Martyna Pastuszka – koncertmistrzyni Orkiestry Historycznej wyznaczająca kierunek artystyczny zespołu, znakomita solistka koncertująca z wieloma zespołami w całej Europie. 
Marcin Świątkiewicz – klawesynista, laureat Paszportów Polityki 2015, błyskotliwy interpretator i specjalista muzyki baroku.

Program:
Giovanni Antonio Pandolfi Mealli (1630-1670) - Sonata z op.4 "La Biancuccia"
Johann Jakob Froberger (1616 -1667) – Sonata g-moll
Francesco Maria Veracini (1690 -1768) - Sonata A-dur op.2 nr 7
Johann Friedrich Schreyfogel (.. -1750) - Sonata III F-dur
Johann Sebastian Bach (1685 -1750) - Aria z „Wariacji Goldbergowskich” BWV 988
Johann Sebastian Bach (1685 -1750) - Sonata G-dur na skrzypce i basso continuo BWV 1021

Partner:
Galeria Katowicka