Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

Border Gate to nowa inicjatywa 5. MFPF REGIOFUN. Składają się na nią: Border Gate Award, pasmo filmowe i cykl spotkań Ogród Gwiazd, podczas których publiczność będzie mogła spotkać się z artystami. Jak mówią organizatorzy: „IBorder Gate jako termin to metafora wychylenia się poza stereotyp i przewidywalność w stronę tego, co nowe, zaskakujące i otwarte”.
__________________________________________________________________________________________

„Wszystko, co kocham"

tytuł oryginalny: Wszystko, co kocham
reżyseria: Jacek Borcuch
scenariusz: Jacek Borcuch
obsada: Mateusz Kościukiewicz, Olga Frycz, Jakub Gierszał, Andrzej Chyra
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 2009
czas trwania: 91 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Jan Dworak, Kamila Polit, Ren ata Czarnkowska-Listoś

Chcę poznawać świat

Ale nie wiem jak


Spytaj milicjanta

On Ci prawdę powie!...


ironizowała w latach 80. czołowa kapela punkrockowa „Dezerter”. Co jednak, jeśli milicjant jest ojcem (całkiem fajnym zresztą) lidera buntowniczej kapeli? Polska wiosna 1981 – na Wybrzeżu, chwilę przed aksamitną rewoltą Solidarności, na kilka miesięcy przed paraliżem grudnia ʼ81. I oni – grupa rozhukanych, radosnych, upojonych własną młodością i własną muzyką nastolatków w przeddzień dojrzałości, o krok od świata, w którym już trudniej ramionami objąć „wszystko, co kocham”. Wtedy, w 2009 roku zagrali ich (jakby samych siebie) rewelacyjni młodzi, którzy dzisiaj dyktują rytm polskiemu kinu – Kościukiewicz, Frycz, Gierszał, Banasiuk. Film wyreżyserowany pewną i lekką ręką Jacka Borcucha zachwycił i uwiódł publiczność i krytykę. Stał się pierwszym polskim obrazem w konkursie międzynarodowym festiwalu Sundance i polskim kandydatem do Oscara 2010.

(źródło: regiofun.pl)