Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Vinicius Cantuaria

Brazylijczyk-na-Brooklynie Cantuaria od lat tworzy wspaniałą muzykę, ale jego ostatni album jest arcydziełem. Rozmarzony, kołyszący, oh-jakże-delikatny bossa-jazz. „The Independent”

Pieśniarz, gitarzysta, perkusista Vinicius Cantuaria jest uznanym artystą w świecie bossa novy i jazzu. Urodził się w 1951 w Manaus (Amazonia), wychował w Rio, a w połowie lat 90. przeprowadził do Nowego Jorku, stając się ważną postacią tamtejszego downtownu.

W Brazylii rozpoczynał jako leader rockowej grupy O Terco, występował także u boku niekwestionowanych mistrzów muzyki brazylijskiej Caetana Veloso i Chica Buarque.

Po przeprowadzce do Nowego Jorku wydał 8 płyt, współpracując z cenionymi artystami jazzowymi i muzyki eksperymentalnej – Billem Frisellem, Laurie Anderson, Brianem Eno, Markiem Ribot, Bradem Mehlau.
Na ostatnia płycie Cantuaria Indio de Apartamento (2012) łączy doświadczenia nowojorskie ze swoimi brazylijskimi korzeniami. Kołyszące rytmy, nastrojowe melodie, klasyczne brzmienie instrumentów akustycznych odświeżone delikatną elektroniką, spokojny i delikatny głos Cantuarii, fantastyczne duety z Jessem Harrisem, Norah Jones i Billem Frisselem wytwarzają niepowtarzalny klimat.
Koncert w Katowicach będzie trzecią wizytą Viniciusa w Polsce. Na katowickiej scenie wystąpi w kameralnym składzie z Paulem Socolowem na gitarze basowej, Adriano Santosem na perkusji i Helio Alvesem na fortepianie.

Na parterze układ rzędowy.