Dariusz Rosiak w sosnowieckiej Bibliotece

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza 1 czerwca 2016 (środa) o godz. 18.00 do Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Zegadłowicza 2, na spotkanie autorskie z dziennikarzem i reportażystą – Dariuszem Rosiakiem, promujące książki: „Ziarno i krew” (nominacja do NIKE 2016!) i „Żar” wyd. II. Rozmowę poprowadzi Bartłomiej Majzel. Spotkanie jest częścią programu 12. Sosnowieckich Dni Literatury. Wstęp wolny.

Dariusz Rosiak (ur. 1962) — dziennikarz radiowy i prasowy. Z wykształcenia anglista. Był wieloletnim pracownikiem francuskiego radia RFI i sekcji polskiej BBC. W latach 90. korespondent polskich mediów w Londynie, pisał m.in. w „Życiu Warszawy”, „Życiu”, „Tygodniku Powszechnym”. W radiowej Jedynce prowadzi program „Więcej świata”, a w Trójce „Raport o stanie świata”. Współpracuje z redakcją publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia, przez wiele lat był związany z „Rzeczpospolitą”, gdzie publikował w dodatku „Plus Minus”. Dziś prasowy „wolny strzelec”.
Wydany w 2015 roku reportaż „Ziarno i krew” otrzymał nominację do Nagrody Literackiej NIKE.

Autor m.in.:

Oblicza Wielkiej Brytanii /2001/
Żar. Oddech Afryki /2010,2016/
Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela /2013/
Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista /2014/
Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan /2015/

Spotkanie stanowi część projektu MBP „12. Sosnowieckie Dni Literatury", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.