„Everest 3D” – uroczysta premiera połączona ze spotkaniem z Krzysztofem Wielickim

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Przed premierą zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Wielickim, legendarnym polskim himalaistą, pierwszym zimowym zdobywcą Everestu, zdobywcą Korony Himalajów, a jednocześnie przyjacielem i partnerem wspinaczkowym Roba Halla, bohatera filmu "Everest".

Rozmowę o przyjaźni tych dwu wybitnych himalaistów, o wspinaczce w ekstremalnie trudnych warunkach i granicach ludzkiej wytrzymałości poprowadzi dziennikarka i producentka - Alina Markiewicz.

"Everest" to spektakularny thriller opowiadający o jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na najwyższą górę świata. W obsadzie: Josh Brolin, John Hawkes, Robin Wright, Emily Watson, Keira Knightley, Sam Worthington oraz Jake Gyllenhaal.

Wszystko działo się w maju 1996, kiedy jednego dnia w śniegach Mount Everestu zginęło 15 wspinaczy. Film przedstawia historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke), próbują zmierzyć się z niedostępnym szczytem. Walka ze śmiertelnym zimnem, śniegiem, brak tlenu - tak ekstremalne warunki mogą pokonać najsilniejszych. A Bogini Matka Śniegu, jak Tybetańczycy nazywają Mt. Everest, niektórych śmiałków zatrzymuje na zawsze.

"Everest" to film o granicach ludzkiej wytrzymałości - fizycznej i psychicznej. To hołd dla tych wszystkich, którzy wspinają się, bo góry po prostu są.

Bilety: 24 zł (normalny 3D + okulary), 22 zł (ulgowy 3D + okulary), 20 zł (normalny 3D), 18 zł (ulgowy 3D)

Uwaga! Okulary 3D zakupione przez stronę internetową będą wydawane przez bileterów po okazaniu biletu.