FilmoHolic - Filmowy Klub Młodych

Film
25.01.2017 / 19:00
studenci i uczniowie - 10
emeryci i renciści - 14
pozostali - 17
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Do naszego, ponad stuletniego już Rialta, zapraszamy tym razem wszystkich młodych pasjonatów, uzależnionych od kina. Co miesiąc zagramy dla Was najnowsze i najciekawsze tytuły, których tematyka krążyć będzie wokół młodości i młodych ludzi. Nawiązując do słynnych klubów filmowych z lat 60., po każdym seansie będziemy Was zachęcać do brania udziału w rozmowie na temat filmu.

Na pierwszy ogień <> Jima Jarmuscha

<> to rewelacja tegorocznego festiwalu w Cannes i najlepszy od lat film Jima Jarmuscha. Twórca <> stworzył pełną humoru opowieść o tym, że życie jest poezją i każdy może odnaleźć szczęście na swój sposób.
Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

[opis dystrybutora]

Bilety:
10 zł (uczniowie, studenci),
14 zł (renciści, emeryci),
17 zł (pozostali)

Do zobaczenia!