Filmowe ferie w Mediatece

Film
Dla dzieci
11.02.2019 / 11:00
14.02.2019 / 11:00
18.02.2019 / 11:00
21.02.2019 / 11:00
Dział Instruktażu i Promocji
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci spędzające zimowe ferie w mieście wraz z opiekunami na projekcje wesołych, kolorowych i pouczających filmów animowanych o gromadce zwierząt ze Stumilowego Lasu. Bajki wyświetlane będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w poniedziałki i czwartki ferii o godz. 11.00. Wstęp wolny. Przypominamy, że w Auli obowiązuje zakaz spożywania posiłków.

11.02 Najbardziej rozbrykany bohater bajki mieszka wraz z innymi zwierzątkami w Stumilowym Lesie. Mimo, że otaczają go prawdziwi przyjaciele, coraz częściej czuje się on samotny. Marzy, żeby spotkać innych przedstawicieli swojego gatunku. Pewnego dnia postanawia wyruszyć w szeroki świat, żeby poznać inne rozbrykane – tak jak on – drapieżne kotki. Czy podróż zakończy się sukcesem?
Czas projekcji – 1:18:00

14.02 Historia zaczyna się, gdy mieszkańcy Stumilowego Lasu wyruszają na coroczne “miodowe żniwa”. Najbardziej nieśmiały i wrażliwy z bohaterów także chce w nich uczestniczyć, ale przyjaciele traktują go z lekceważeniem. Nie widzą, jak bardzo pragnie im pomóc, ani tego, że czuje się samotny i niedoceniony. Dopiero, kiedy podczas bitwy z pszczołami, malec gdzieś się zawierusza, przyjaciele zaczynają się o niego niepokoić. Szukając jakiejś wskazówki, która pomogłaby im go odnaleźć, natrafiają na tajemniczy pamiętnik...
Czas projekcji – 1:12:00

18.02 Nastał najpiękniejszy wiosenny dzień. Pszczółki brzęczą, kwiatki kwitną, a przyjaciele ze Stumilowego Lasu są gotowi do zabawy. Jednak najbardziej pracowity i niecierpliwy z mieszkańców krainy uważa, że najpierw muszą zakończyć wiosenne porządki. Czy cokolwiek - lub ktokolwiek - może wpłynąć na zmianę jego decyzji? Czy obowiązkowy gryzoń zrozumie, że specjalne dni trzeba przeżywać w specjalny sposób?
Czas projekcji – 1:05:00

21.02 Pewnego leniwego dnia najsłynniejszy miś na świecie wybiera się na poszukiwanie ukochanego miodku. Jako, że jego rozumek nie jest zbyt wielki, przekręca znaczenie wiadomości, którą zostawił mu jego przyjaciel. Według misia wynika z niej, że autor listu został porwany przez tajemniczego stwora. Dzielny miś mobilizuje pozostałych mieszkańców lasu, po czym wszyscy ruszają z heroiczną odsieczą przyjacielowi. Będzie to wyprawa pełna komicznych i wzruszających wydarzeń.
Czas projekcji – 1:03:00