Gąska - spektakl Teatru Ludowego z Krakowa

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Letni Ogród Teatralny to organizowany od 1999 roku cykl wakacyjnych spotkań z teatrem. Składają się na niego, prezentowane w każdy wakacyjny weekend w podcieniach Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek spektakle teatralne, wieczory kabaretowe oraz przedstawienia dla najmłodszych widzów. Idea LOT-u to szerzenie kultury wśród mieszkańców Śląska. Tanie bilety, darmowe spektakle dla dzieci oraz darmowe warsztaty poparte różnorodną ofertą programową stanowią o popularności i powodzeniu akcji. Letni Ogród Teatralny stanowi dość nietypową inicjatywę – działa podczas powszechnego „sezonu ogórkowego”, lecz dzięki temu, że imprezy odbywają się na wolnym powietrzu, a zatem w warunkach przychylnych korzystaniu z letniej pogody, od lat cieszą się niesłychaną popularnością.

„Gąska"
Teatr Ludowy, Kraków
tekst: Nikołaj Kolada
tłumaczenie: Jerzy Czech
reżyseria: Tomasz Obara
scenografia i kostiumy: Anna Sekuła
czas trwania: 80 minut
występują: Beata Schimscheiner, Małgorzata Krzysica, Patrycja Durska/Iwona Sitkowska, Tadeusz Łomnicki/Piotr Pilitowski, Kajetan Wolniewicz

To gorzka komedia napisana przez jednego z najpopularniejszych współczesnych autorów rosyjskich. Nikołaj Kolada jest znawcą ludzkich dusz i orędownikiem prostych, „nieważnych” ludzi, którzy przeżywają swoje jakże ważne dramaty. W Gąsce opowiada on historię artystów żyjących w mieście bez perspektyw. Ludzie ci bardziej niż o karierę walczą o własne szczęście, bo znaleźli się w takim szczególnym momencie życia, kiedy powinni pogodzić się z przemijaniem i zdobyć na okazanie wstydliwie dotąd skrywanych uczuć czy pragnień bez aktorskiej emfazy.
Lawinę zdarzeń i emocji wyzwala młoda aktoreczka, która trafia do zespołu teatralnego tworzonego przez podstarzałe amantki i znudzonych, niedocenianych urzędników z artystowskimi pretensjami.

(opis spektaklu, źródło: letniogrodteatralny.pl)