Grace Księżna Monako - KOK

Film
05.06.2014 / 19:00
Dla Pań - 10 PLN
Panowie ulgowe - 13 PLN
Panowi normalne - 15 PLN
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Grace księżna Monako, reż. O. Dachan, Francja, USA, Belgia, Włochy, Monako, 2014 , 103 min.

Film otwarcia MFF w Cannes 2014

Nicole Kidman jako Księżna Monako, jedna z najbardziej niezwykłych kobiet XX wieku.

Wielka gwiazda Hollywood rezygnuje z kariery dla miłości i korony.
Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood - zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia.

Grace Kelly to jedna z największych gwiazd amerykańskiego kina początku lat 50. Nagrodzona Oscarem za rolę w „Dziewczynie z prowincji” George'a Seatona najbardziej została zapamiętana jako muza Alfreda Hitchcocka w filmach „Okno na podwórze” czy „M jak Morderstwo”.

W filmie Oliviera Dahana („Edith Piaf. Niczego nie żałuję”) w piękną platynową blondynkę wcieliła się Nicole Kidman. Na ekranie towarzyszą jej Tim Roth („Pulp Fiction”, „Funny Games U.S.”), Frank Langella („Frost/Nixon”), Parker Posey („Henry Fool”), Milo Ventimiglia („Rocky Balboa”), Derek Jacobi („Gladiator”, „Jak zostać królem”), Paz Vega („Porozmawiaj z nią”, „Lucia i seks”).


Bilety: 10 zł (panie), 13 zł (panowie ulgowy), 15 zł (panowie normalny)