Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Wystąpią:
Kinga Borowska – mezzosopran
Łukasz Hajduczenia – baryton
Grzegorz Biegas – fortepian
Bartosz Kołsut – akordeon, bandoneon
Humi Accordion Band
Artur Miedziński – dyrygent
Małgorzata Jeruzal – słowo

Program:
V. Bellini – aria Romea „Se Romeo t'uccise un figlio...” z opery „I Capuletti e I Montecchi”
F. Schubert – pieśni „Karzeł”, „Król elfów”, M. Ravel - „Asie” z cyklu „Szeherezada”,
S. Rachmaninow – Pieśni z op. 4: „W molczanii noczi tajnoj”, „Nie poj krasawica”,
G. Bizet – Seguidilla z opery „Carmen”, V. Bellini - aria Ricarda z opery „Purytanie”,
P. Czajkowski – aria Oniegina z I aktu opery „Eugeniusz Oniegin”, R. Leoncavallo – prolog z opery „Pajace”, W. A. Mozart – duet „La ci darem la mano” z opery „Don Giovanni”
J.S. Bach – Preludium i fuga h-moll BWV 893, Aria z III Suity Orkiestrowej D-dur
T. Lundquist – „Asocjacje", G. Gershwin - Spotkanie z Gershwinem, J. Bock – „Anatewka”
A. Piazzolla – „Oblivion”, „Libertango”

W niedzielę 12 października o godz. 18.00 Silesia zaprasza na koncert inaugurujący XXIV Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. W pierwszej jego części wystąpią laureaci głównych nagród ubiegłorocznego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu – Kinga Borowska, która oprócz II nagrody otrzymała nagrodę za interpretację cyklu pieśni „3 fragmenty poematów do słów Jana Kasprowicza” Karola Szymanowskiego oraz laureat III nagrody Łukasz Hajduczenia. Oboje pomimo młodego wieku może się pochwalić imponującym dorobkiem koncertowym. Kinga Borowska po studiach w łódzkiej Akademii Muzycznej rozwijała swój talent w studiu operowym w Chapelle Musicale Reine Elisabeth w Waterloo. Ma za sobą debiut na scenie operowej La Monnaie w Brukseli. Z kolei Łukasz Hajduczenia jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, ale ukończył również z wyróżnieniem londyńską Guildhall School of Music and Drama. Współpracował już z wiodącymi teatrami muzycznymi w Polsce na czele z Teatrem Wielkim w Warszawie.

Bohaterem drugiej części koncertu inauguracyjnego będzie jeden z najmłodszych uczestników festiwalu – akordeonista Bartosz Kołsut, zwycięzca tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Młody Muzyk Roku organizowanego przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Muzyki i Tańca. W koncercie zagra nie tylko na akordeonie, ale również na bandoneonie z towarzyszeniem radomskiego zespołu Humi Accordion Band, w skład którego wchodzą uczniowie klasy akordeonu, instrumentów dętych, strunowych i perkusyjnych szkół muzycznych II st. oraz gościnnie absolwenci i wyróżniający się młodzi artyści. Zespół działający pod kierownictwem artystycznym Artura Miedzińskiego i regularnie zdobywa nagrody konkursowe. Jest m.in. laureatem II nagrody na XXXII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy) oraz I nagrody w 11. World Music Festival Innsbruck (Austria 2013)