JachtFilm - Przegląd Filmów Żeglarskich

Film
05.03.2016 / 15:30
Karnet na jeden blok filmowy - 18
Karnet na dwa bloki filmowe - 30
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

JachtFilm

Bilet na pojedynczy blok filmowy - 18 zł
Karnet na oba bloki - 30 zł
Rezerwacja karnetów (ilość ograniczona) tylko osobiście, telefonicznie bądź mailowo!


Blok I start o 15.30
Zobaczyć wiatr / Francois Gabart. Wyścig przez oceany

Blok II start o 19.00
Moonbeam IV, historia miłości / Za zdrowie Muscadeta! / Blake


Opisy filmów:

Zobaczyć wiatr / USA/ 2015
reż. Christine Knowlton, 55 min.
Ten film to podróż w żeglarski świat osób niewidomych. Kamera twórców filmu zagląda w życie czwórki z nich. Towarzyszy żeglarzom w każdym momencie ich regatowego życia. Na starcie, na punktach zwrotnych, na linii mety. Ścigamy się razem z Inky, Mattem, Nancy i Philem podczas ich przygotowań do mistrzostw świata w Japonii w 2013 roku. Wszyscy ciężko pracują na regatach, potrafią utrzymać dobry humor i koleżeństwo na lądzie. Sportowe wyzwania pomagają im osiągać nowe cele w pracy i w domu.

Za zdrowie Muscadeta ! / Francja/ 2013
reż. Philippe Lucas, 26 min.
Muscadet to znana nazwa wina, ale we Francji to coś więcej. To także jacht. Zaprojektowany na początku lat 60. jako tani jacht do przybrzeżnych regat. Był budowany ze sklejki na mocnym szkielecie. Od momentu premiery w 1963 roku stał się bardzo popularną i często wybieraną przez Francuzów konstrukcją. Jego produkcja zakończyła się w roku 1979, ale właściciele tych jachtów mogą bardzo wiele powiedzieć, dlaczego są tak wierni konstrukcji, której nazwa pochodzi od wina.


Blake / Nowa Zelandia / 2011
reż. Mark Albiston, 88 min.
Wyjątkowy dokument pokazujący życie żeglarza, który był legendą Nowej Zelandii, Sir Petera Blake’a. Historia przedstawiona w filmie prowadzi nas przez żeglarskie przygody we wczesnej młodości bohatera, poprzez bohaterskie porażki i światowe sukcesy w okresie profesjonalnej żeglarskiej kariery do pełnej pasji „krucjaty” na rzecz ochrony przyrody i przedwczesnej śmierci z rąk piratów u wybrzeży Amazonii w 2001 roku.

Moonbeam IV, historia miłości / Francja / 2014
reż. Jacques Laîné, 29 min.
W starym porcie w Cannes, 58 żaglowców przygotowuje się do startu w tradycyjnych regatach towarzyskich do St Tropez. Są to ostatnie egzemplarze klasycznych jachtów, o których myślano, że zniknęły już na dobre. Podczas przygotowań do odejścia na pokładzie pięknego Moonbeam IV pojawia się Florence Arthaud. Opowiada o pięknych stuletnich jachtach. Wspólnie z nią przeżyjemy jeden dzień na wodzie podczas regat rozgrywanych na trasie między Cannes a Saint Tropez.


Francois Gabart. Wyścig przez oceany. / Francja / 2013
reż. Yves Legrain Crist, 63 min.
François Gabart – francuski żeglarz, który wygrał regaty Vendée Globe 2012-13. Pokonał wokółziemską trasę na jachcie Macif w 78 dni, 2 godziny i 16 minut ustanawiając tym samym nowy rekord tego wyścigu.
Miał wtedy 29 lat. Płynął dookoła globu o 6 dni krócej niż Michel Desjoyeaux w 2009 roku. Jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych żeglarzy młodej generacji.