Klaps w Kosmosie: "Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa"

Film
Dla dzieci
08.10.2014 / 10:00
Bilet normalny - 8 zł
Bilet zbiorowy - 5 zł
ul. Sokolska 66
Katowice
Kontakt
tel 32 258 05 08
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

KLAPS to cykl MFPF Regiofun przygotowany specjalnie dla najmłodszych widzów. To tu będzie można znaleźć mądre filmy, które pobudzą wyobraźnię dzieci. Na cykl składają się tytuły premier światowych ostatnich lat.

W tym roku Filmoteka Śląska pragnie również zaprosić na pokazy arcydzieł filmowych specjalnie dla dzieci. Najmłodsi będą mogli poznać klasykę czeskich filmów animowanych.
__________________________________________________________________________________________

"Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa"
tytuł oryginalny: My Mummy is in America and She Met Buffalo Bill
reżyseria: Marc Boreal, Thibaut Chatel
scenariusz: Stéphane Bernasconi, Emile Bravo
kraj produkcji: Francja
rok produkcji: 2013
czas trwania: 75 min.
napisy: lektor
producent: Label Anim

Sześcioletni Jean rozpoczyna naukę w szkole. Kiedy nauczycielka pyta kolejne dzieci o zawód ojca i matki, Jean uzmysławia sobie, że nie jest taki jak inni. Musi wyjaśnić tajemnicę nieobecności swojej mamy... Historia porusza serca, bo świetnie pokazuje codzienność Jeana jego kolegów, rodzinę, przygody, emocje, a jednocześnie portretuje pełnego wyobraźni chłopca, który rośnie, starając się zrozumieć otaczający go świat.

(źródło: regiofun.pl)