Klimakterium 2, czyli menopauzy szał...

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Data: 27 i 28 IX 2014 / 17:30
Miejsce: Sala koncertowa

Zobacz drugą część kultowego spektaklu Elżbiety Jodłowskiej: KLIMAKTERIUM I JUŻ!
Reżyseria: Krzysztof Jaślar, Elżbieta Jodłowska
Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk
Choreografia: Jakub Lewandowski
Kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
Przygotowanie muzyczne: Aldona Krasucka
Projekt plakatu: Jacek Frankowski
Produkcja: Tomasz Heller

W obsadzie występują zamiennie:
PAMELA: Elżbieta Jodłowska / Małgorzata Duda / Maria Winiarska
MALINA: Anna Korcz / Ewa Cichocka / Joanna Jeżewska / Elżbieta Jarosik / Elżbieta Panas
ZOSIA: Elżbieta Okupska / Grażyna Zielińska /  Ludmiła Warzecha / Katarzyna Kozak
ANGELA: Małgorzata Gadecka / Raneta Zarębska / Anna Wojton / Ewa Złotowska

O spektakularnym sukcesie „Klimakterium… i już” wie każdy, kto choć trochę interesuje się kulturą i teatrem. Socjologowie popularność tej sztuki uznali wręcz za „ciekawy fenomen społeczny”. Choć spektakl nadal cieszy się niesłabnącą popularnością, twórcy dzieła, na wyraźną prośbę publiczności, postanowili dopisać ciąg dalszy losów bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.
 
Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!
 
Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium…i już” w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki ,,wyklęte wstały z poniżenia’’ i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia.
 
Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w „Klimakterium…i już!”, ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego.

Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków.  Bo „Menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

Bilety 75zł normalne, 65 zł ulgowe i grupowe (> 20 osób). Ticketportal.pl, Biletyna.pl.Kupbilecik.pl. Rezerwacje: bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31, 32 609 03 32.

Sponsorzy:
Merci, że jesteś tu
Fabryka rajstop Adrian

KOLEJNE SPEKTAKLE:
27 IX 204 / 17:30
28 IX 204 / 17:30

Klimakteryjny maraton!
18–19 X 2014 / 15:30 lub 18:30
Sobota z Klimakterium 1, niedziela z Klimakterium 2
Karnet: 100 zł