Klub Filmowy Ambasada - „Skradzione pocałunki”

Film
Konferencja/ kongres/ debata
20.01.2015 / 18:30
Bilet ulgowy - 8 zł
Bilet normalny - 10 zł
ul. Sokolska 66
Katowice
Kontakt DKF Ambasada
Kasa Kino Kosmos
tel 32 258 05 08
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Klub Filmowy Ambasada to projekt Polskiego Forum Edukacji Europejskiej we współpracy z Kinem Kosmos Centrum Sztuki Filmowej, Instytucją Filmową Silesia Film oraz Kołem Naukowym Filmoznawców UŚ Kinotok. Każde spotkanie to nie tylko odpowiednio wyselekcjonowany film, prelekcja, ale przede wszystkim żywiołowa dyskusja po zakończeniu seansu.

Podczas pierwszego w roku 2015 spotkania, które odbędzie się 20 stycznia o godzinie 18.30 widzowie będą mieli okazję obejrzeć „Skradzione pocałunki” w reż. Francois Truffaut w ramach cyklu Subiektywny Przegląd Filmowy Francois Truffaut.

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Sławomir Kruk – filmoznawca i politolog, koordynator programu festiwalu Ars Independent.

„Skradzione pocałunki” Truffauta to dzieło reżysera-humanisty, czołowego przedstawiciela francuskiej Nowej Fali. To zarazem trzecia, po „400 batach" oraz „Antoine i Colette" odsłona pięcioczęściowego cyklu, którego bohaterem stał się Antoine Doinel (w tej roli po raz kolejny Jean-Pierre Leaud), alter ego reżysera.

W filmie obserwujemy wyrzuconego z wojska Antoine'a, wdającego się w bliższą relację ze skrzypaczką (w tej roli Claude Jade), z którą utrzymywał w czasie służby kontakt listowny oraz postawionego na progu romansu z mężatką. Truffaut z niezwykłą czułością portretuje bohatera mającego problemy z przystosowaniem się do życia w społeczeństwie, naprzemiennie tracącego oraz znajdującego kolejne posady w wyniku przypadkowych okoliczności. „Skradzione pocałunki” to lekka, subtelna komedia, która na przemian śmieszy i wzrusza. Dla wielu stanowi kwintesencje kina francuskiego.
Klub Filmowy Ambasada to cykl comiesięcznych spotkań filmowych z prelekcją i dyskusją po seansie.