Kobiety Oblegają Kino - TONI ERDMANN

Film
27.04.2017 / 19:00
26.04.2017 / 19:00
Panie - 12
Panowie ulgowe - 14
Panowie normalny - 17
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Zapraszamy na kolejny seans w ramach popularnego cyklu KOBIETY OBLEGAJĄ KINO.
tym razem pokażemy najlepszy film europejski minionego roku - "TONI ERDMANN" niemieckiej reżyserki, Maren Ade ("Wszyscy inni").

Toni Erdmann, reż. M. Ade, Niemcy, Austria, 2016, 162 min

Tytuł ten rozbił bank Europejskich Nagród Filmowych 2016 ("europejskich Oscarów"): najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepsza aktorka (Sandra Hüller), najlepszy aktor (Peter Simonischek). Wcześniej otrzymał prestiżową Nagrodę FIPRESCI na festiwalu w Cannes. Był nominowany do Oscara 2017 w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna. Przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne...