Koncert DAWIDA PODSIADŁY – 5. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN

Muzyka
10.10.2014 / 20:00
Dla posiadaczy karnetów i akredytacji na 5. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN - 35
Normalne - 40
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Koncert DAWIDA PODSIADŁY – 5. Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN


To jeden z najciekawszych i najbardziej oczekiwanych debiutów w Polsce. Głos, który od pierwszych dźwięków intryguje i nie daje o sobie zapomnieć. Jego debiutancka płyta pt. „Comfort and Happiness” ukazała się na rynku 28 maja 2014 roku i już 3 dni po premierze wyprzedano w sklepach pierwszy jej nakład. W niezwykle krótkim czasie album osiągnął status platynowej płyty . Podczas koncertu sylwestrowego PŁYTA pokryła się Potrójną Platynę za 90.000 sprzedanych egzemplarzy.

Na swojej debiutanckiej płycie nie tylko daje popis swoich możliwości wokalnych, ale także dowodzi, jak znakomicie radzi sobie w roli kompozytora i tekściarza! W pracę nad płytą zaangażowali się znakomici twórcy i muzycy. Współkompozytorem piosenek i producentem muzycznym płyty jest Bogdan Kondracki, a pod tekstami dwóch polskojęzycznych piosenek podpisała się Karolina Kozak.

Ogromnym sukcesem zakończyła się jubileuszowa 20 Gala Fryderyków 2014, która odbyła się w 27.04.2014 w warszawskiej Sali Kongresowej. Dawid Podsiadło zdobył wszystkie cztery nagrody: album roku, artysta roku, debiut roku i utwór roku.

Artysta ma już za sobą pierwszą współpracę z filmem – jest autorem muzyki i tekstu znakomicie przyjętego utworu „4.30” do filmu w reżyserii Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”. Sądząc po debiucie będzie to początek długiej przygody artystycznej z muzyką filmową.

Na parterze układ stojący.
Rezerwacja i sprzedaż biletów od 9 wrzenia od 13.00.