Koncert {oh!} Orkiestry Historycznej

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Program obchodów tegorocznych urodzin miasta Katowice zapowiada się bardzo różnorodnie. Nie mogło w nim zabraknąć występu katowickiej {oh!} Orkiestry Historycznej, która zagra inauguracyjny koncert Festiwalu Kocham Katowice. Zespół wraz ze znakomitą sopranistką Olgą Pasiecznik wykona arie z opery "Agrippina" G. Ph. Händla oraz Kantatę "Jauchzet Gott in allen Landen" J.S. Bacha. W programie nie zabraknie również utworów instrumentalnych, w których jako soliści zaprezentują się członkowie {oh!} Orkiestry - Martyna Pastuszka, Małgorzata Malke i Krzysztof Firlus. Muzyka zabrzmi w odnowionej sali teatralnej Pałacu Młodzieży, której po generalnym remoncie przywrócono dawną świetność.

{oh!} Orkiestra Historyczna założona została w 2012 r. w Katowicach przez grupę instrumentalistów - entuzjastów i pasjonatów muzyki dawnej, skupionych wokół koncertmistrzyni Martyny Pastuszka oraz menedżera Artura Malke. Poświęcając się wykonawstwu historycznemu, członkowie {oh!} Orkiestry nie zapominają o najważniejszym, czyli jak najbliższym dotarciu z muzyką do odbiorców. W ciągu 2,5 roku działalności zespół stał się rozpoznawalnym zarówno w skali ogólnopolskiej jak i międzynarodowej, czego dowodem są zaproszenia na największe festiwale, zarówno w kraju jak i za granicą, na których {oh!} występuje promując jednocześnie miasto Katowice. Wśród zapraszanych gości - solistów można wymienić: Olgę Pasiecznik, Kaia Wessela, Karola Kozłowskiego, Karolinę Brachman, Jakuba Burzyńskiego, Georgesa Barthela, Marcina Świątkiewicza, Piotra Olecha, Krzysztofa Firlusa, Marzenę Michałowską, Jana Tomasza Adamusa. W tegorocznym kalendarzu {oh!} Orkiestry Historycznej znalazły się koncerty m. in. na międzynarodowych festiwalach w Częstochowie, Gliwicach, Tarnowie i Warszawie, a także koncerty zagraniczne: w Brnie, Pradze, a także Stambule i Ankarze. Zespół nagrał również swoją pierwszą płytę, której wydanie zaplanowane jest na przyszły rok.

Koncert inaugurujący obchody 149. urodzin miasta Katowice odbędzie się 11 września, o godz. 19.00. Bilety na koncert w cenie 10/15 zł są do kupienia w sieci ticketpro.pl (m.in. salony Empik, sklepy Media Markt i Saturn) oraz ticketportal.pl (m.in. punkt sprzedaży w Centrum Kultury Katowice) oraz w Pałacu Młodziży bezpośrednio przed wydarzeniem.