Koncert Pedro y Mari & Mateusz Pliniewicz

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 1
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Duet Pedro y Mari to rodzinny projekt muzyczny zapoczątkowany w roku 2006. Pedro gra na gitarach, Maria śpiewa i gra na flecie poprzecznym.

Duet specjalizuje się w wykonywaniu mało znanej w Polsce brazylijskiej bossa novy, a także standardów jazzowych we własnych aranżacjach. Dysponuje szerokim wachlarzem dobrej muzyki w stylu bluesa, popu, soulu. Bez względu jednak na to, co grają, artyści zawsze w sposób profesjonalny zawierają w muzyce swoją indywidualność.

Maria jest absolwentką elitarnej uczelni Middlesex University w Londynie, którą ukończyła na kierunku "wokalistyka jazzowa" studiując pod okiem znakomitego wokalisty Iain’a Mackenzie. Kształciła się także pod okiem świetnego polskiego wokalisty jazzowego- Marka Bałaty.

Piotr jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, którą ukończył w klasie gitary. Brał udział w licznych kursach i festiwalach gitarowych pobierając lekcje m. in. u takich artystów jak: Carlo Marchione, Pavel Steidl, Marco Tamayo, Roland Dyens, Rafael Cortes (flamenco). Jest laureatem konkursów gitarowych w Gdańsku, Krynicy, Sanoku i Cieszynie. Kształcił się także pod okiem znakomitego gitarzysty jazzowego- Marka Dykty.

Koncert jest częścią trasy promującej debiutancki album zespołu pt. "LATinO", który został nagrany przy udziale wspaniałych muzyków: Bogdana Hołowni na fortepianie, Wojciecha Lichtańskiego na saksofonie, Tomasa celisa sancheza na instrumentach perkusyjnych, Jakuba Mielcarka na kontrabasie, Szymona Madeja oraz Grzegorza Skotnickiego na perkusji.

Duet wystąpi w towarzystwie znakomitego skrzypka jazzowego- Mateusza Pliniewicza!


Po koncercie będzie możliwość zakupienia płyty zespołu.