Koncert Trio Appassionata "Trzy odsłony tanga"

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

TRZY ODSŁONY TANGA to muzyczny spektakl, podczas którego przeniesiemy się w magiczny świat tanga.

Słuchacze usłyszą historię tego wyjątkowego gatunku opowiedzianą słowem i muzyką, poznają ciekawostki z życia jego największych twórców, ale przede wszystkich ujrzą kilka odsłon stylistycznych jednego z najpopularniejszych tańców świata.

Od rozpoznawalnego już po kilku dźwiękach „Tanga Milonga”, poprzez sławione przez Argentyńczyków po dziś dzień kompozycje Carlosa Gardela ze wspaniałym tematem z filmu „Zapach kobiety”, aż po wyszukane, pełne napięcia kompozycje Astora Piazzoli, wśród których nie zabraknie „Adios nonio” i „Libertanga”.

Czysty i potężny głos znakomitej wokalistki Marty Florek, niebywale interesujące i dowcipne zapowiedzi Zbigniewa Stryja, autorskie aranżacje Klaudii Krause oraz skład instrumentalny zespołu doskonale współgrają z wykonywanymi kompozycjami. Prezentowana podczas koncertu muzyka tworzy niezwykle urozmaicony stylistycznie klimat powiązany wspólnym mianownikiem – MAGIA TANGA.

WYKONAWCY:
KLAUDIA KRAUSE - fortepian, aranżacja
Absolwentka Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Katowicach. Autorka szeregu aranżacji na zespoły kameralne i orkiestrowe. Pedagog Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej w zakresie przedmiotów teoretycznych oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu w charakterze akompaniatora. Twórca aranżacji wszystkich utworów wykonywanych przez Trio Appassionata.
ŁUKASZ GRABIŃSKI - skrzypce
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Stypendysta Fundacji Gustava Mahlera. Od 2003 roku muzyk Filharmonii Śląskiej i nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej – od 2011 roku na stanowisku kierownika sekcji instrumentów strunowych. Współpracuje z wieloma zespołami kameralnymi, m.in. Śląską Orkiestrą Kameralną i Rudzką Orkiestrą Kameralną.
MIROSŁAW KRAUSE - akordeon
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat konkursów akordeonowych. Animator kultury i prelegent. Autor i realizator szeregu muzycznych projektów. Od 1990 roku pedagog Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej – od września 2007 roku na stanowisku dyrektora. Odznaczony m.in. Dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pełną oddania pracę pedagogiczną oraz tytułem „Kamrat Rudzki” za działalność kulturalną.
MARTA FLOREK - vocal
Absolwentka oraz wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Wokalistyki Jazzowej. Laureatka popularnych programów telewizyjnych „Szansa na sukces” i „Voice of Poland”. Zdobywczyni wielu nagród na prestiżowych festiwalach dla wokalistów w Polsce i za granicą. Śpiewała gościnnie m.in. w programie TVP 1 „Jaka To Melodia” oraz w programie „Talent za Talent”. Współpracuje m. in. z Teatrem Rozrywki w Chorzowie (główne role: "Oliver!", "Jekyll & Hyde", "Our House") Gliwickim Teatrem Muzycznym (główna rola: "High School Musical") oraz Teatrem Komedia w Warszawie (Inez w „Zorro”).

ZBIGNIEW STRYJ - słowo
Aktor filmowy i teatralny, reżyser. Występuje w Teatrze Nowym w Zabrzu, w którym pełni również funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych. Jest autorem kilku tomików poetyckich, utworów dramatycznych i scenariuszy teatralnych. Laureat nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego podczas 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (za rolę w filmie Benek). Filmografia: „Na Wspólnej”, „Kryminalni”, „Benek”, „Glina”, „Drzazgi”, „General Nil”, „Na dobre i na złe”, „Czas honoru”, „Prawo Agaty” i wiele innych.