Film
15.06.2014 / 15:00
Seniorski - 6 pln
ulgowy - 13 pln
normalny - 15 pln
ul. Św. Jana 24
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Koneser, reż. G. Tornatore, Włochy, 2012, 124 min.

Włoskie Nagrody Filmowe Dawidy Donatellego 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsza muzyka - Ennio Morricone

Intrygująca opowieść o dyrektorze domu aukcyjnego, który pełni absolutną kontrolę nad światem ekspertów i kolekcjonerów dzieł sztuki, ale staje się zabawką w rękach tajemniczej klientki.

Bohater wiedzie spokojną egzystencję wśród luksusu płócien starych mistrzów i piękna włoskich pałaców. Do czasu, gdy jego uporządkowany świat burzy pojawienie się młodej i tajemniczej dziedziczki, której rodzice zginęli, pozostawiając nie do końca zbadane i ocenione dzieła sztuki.

Film w reżyserii Giuseppe Tornatore, autora takich filmów jak „Cinema Paradiso” i „Malena”, laureata Oscara oraz nagrody jury w Cannes.

W rolę pierwszoplanową wciela się Geoffrey Rush znany polskim widzom z takich obrazów, jak „Jak zostać królem”, „Zakochany Szekspir” i „Blask”, za który otrzymał Oscara. Na ekranie towarzyszą mu Jim Sturgess („Atlas chmur”, „Jeden dzień”), Donald Sutherland („Duma i uprzedzenie”, „MASH”) oraz Sylvia Hoeks.

Bilety: 6 zł (emeryci, renciści), 13 zł (uczniowie. studenci), 15 zł (normalny)