Konkurs pełnego metrażu - "15 stron świata"

Film
07.10.2014 / 17:00
09.10.2014 / 12:30
10.10.2014 / 13:00
Bilet - 15 zł
ul. Sokolska 66
Katowice
Kontakt
tel 32 258 05 08
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

Spośród kilkudziesięciu tytułów zgłoszonych do konkursu Komisja selekcyjna po wielu dyskusjach i sporach wybrała finałową ósemkę filmów pełnometrażowych oraz trzynaście krótkich i średnich metraży. To filmy, które na pewno poruszą widzów, pokazują bowiem różnorodne i bogate oblicze współczesnego kina europejskiego. Będzie trochę kontrowersji, ale też wzruszeń i zachwytów. Nie uciekniemy od przemocy, dyskusyjnych tematów, artystycznych poszukiwań.

(źródło: regiofun.pl)
__________________________________________________________________________________________

"15 stron świata"
reżyseria: Zuzanna Solakiewicz
scenariusz: Zuzanna Solakiewicz
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 2014
czas trwania: 79 min.
napisy: angielskie
producent: Marta Golba
fundusz filmowy: Mazowiecki Fundusz Filmowy, Film und Medien Stiftung NRW

Nagrodzony na festiwalu w Locarno niezwykły portret muzyka eksperymentatora, który z pasją opowiada o dźwiękach i tworzeniu współczesnej muzyki. Eugeniusz Rudnik przed laty rozpoczynał swoją pracę jako realizator w Polskim Radio, gdzie – może z nudów, może dla rozrywki – zaczął łączyć kawałki taśmy, bawić się zarejestrowanymi dźwiękami i tworzyć zupełnie nowe, niepodobne do niczego odgłosy. Dziś uważany jest za jednego z najciekawszych polskich kompozytorów i twórców tzw. polskiej szkoły muzyki elektroakustycznej. W zadziwiającym wywiadzie z reżyserką opowiada o swojej filozofii postrzegania świata poprzez pryzmat dźwięków, na przykład z pasją namawia ją do zagrania… bryły. Realizatorzy szukają więc ekwiwalentów obrazowych przywoływanych przez niego metafor. W efekcie powstał nie tylko błyskotliwy portret artysty, ale i obraz będący sam w sobie dziełem sztuki.

(źródło: regiofun.pl)