Konkurs pełnego metrażu - "Zapomniałem siebie"

Film
07.10.2014 / 14:00
09.10.2014 / 15:00
11.10.2014 / 14:00
Bilet - 15 zł
ul. Sokolska 66
Katowice
Kontakt
tel 32 258 05 08
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

Spośród kilkudziesięciu tytułów zgłoszonych do konkursu Komisja selekcyjna po wielu dyskusjach i sporach wybrała finałową ósemkę filmów pełnometrażowych oraz trzynaście krótkich i średnich metraży. To filmy, które na pewno poruszą widzów, pokazują bowiem różnorodne i bogate oblicze współczesnego kina europejskiego. Będzie trochę kontrowersji, ale też wzruszeń i zachwytów. Nie uciekniemy od przemocy, dyskusyjnych tematów, artystycznych poszukiwań.

(źródło: regiofun.pl)
__________________________________________________________________________________________

„Zapomniałem siebie"
tytuł oryginalny: Vergiss mein Ich
reżyseria: Jan Schomburg
scenariusz: Jan Schomburg
obsada: Maria Schrader, Johannes Krisch, Ronald Zehrfeld, Sandra Hüller
kraj produkcji: Niemcy
rok produkcji: 2014
czas trwania: 95 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Pandora Filmproduktion
fundusz filmowy: Westdeutscher Rundfunk

Podczas spotkania z przyjaciółmi Lena Ferben traci przytomność. Po wybudzeniu trafia do szpitala, gdzie okazuje się, że doznała zapalenia opon mózgowych. Efektem choroby jest amnezja wsteczna. Lena traci pamięć o wszystkim, co dotychczas przeżyła. Nie pamięta, kim jest, kim są jej bliscy, nie potrafi odczytywać z ludzkich zachowań ich pragnień, intencji. Zapomniała to wszystko, czego człowiek uczy się przez całe życie. Postanawia nauczyć się siebie na nowo, sięgając do prowadzonego kiedyś dziennika, notatek sporządzanych w związku z pracą naukową. Nabywając stopniowo wiedzę, zaczyna „grać Lenę”. Równocześnie odezwie się, wiedzione instynktami, „ja” Leny, które zaskoczy wszystkich
znających ją dotychczas.
Przyciągająca uwagę gra charyzmatycznej Marii Schrader w roli zagubionej bez pamięci Leny.


(źródło: regiofun.pl)