Konkurs pełnego metrażu - "Żona policjanta"

Film
07.10.2014 / 16:30
08.10.2014 / 12:00
09.10.2014 / 19:30
Bilet - 15 zł
ul. Sokolska 66
Katowice
Kontakt
tel 32 258 05 08
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

Spośród kilkudziesięciu tytułów zgłoszonych do konkursu Komisja selekcyjna po wielu dyskusjach i sporach wybrała finałową ósemkę filmów pełnometrażowych oraz trzynaście krótkich i średnich metraży. To filmy, które na pewno poruszą widzów, pokazują bowiem różnorodne i bogate oblicze współczesnego kina europejskiego. Będzie trochę kontrowersji, ale też wzruszeń i zachwytów. Nie uciekniemy od przemocy, dyskusyjnych tematów, artystycznych poszukiwań.

(źródło: regiofun.pl)
__________________________________________________________________________________________

„Żona policjanta"
tytuł oryginalny: Die Frau Des Polizisten
reżyseria: Philip Groening
scenariusz: Philip Groening
obsada: Alexandra Finder, David Zimmerschied
kraj produkcji: Niemcy
rok produkcji: 2013
czas trwania: 175 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Philips Groening Filmproduktion eK
fundusz filmowy: Film und Medien Stiftung NRW

Gdzieś na prowincji mieszka rodzina ‒ niebieskooki policjant z żoną i malutką córeczką. Chodzą na spacery, grają w gry, miło spędzają wolny czas. Dni powszednie i święta mijają im w tym samym, niespiesznym rytmie. Zbyt idylliczna sytuacja niepokoi już od pierwszego ujęcia podzielonego na 58 rozdziałów, niezwykłego filmu. Nurtuje aż do chwili, kiedy widz orientuje się, że ogląda życie
kata i jego ofiary, zamkniętej w pułapce idealnego małżeństwa. Phillip Gröning, autor „Wielkiej ciszy”, pokazuje przemoc domową w sposób codzienny. W drobnych gestach, małych aktach terroru, w coraz odważniejszych próbach udowodnienia swojej władzy, wyższości, dominacji. Za zamkniętymi drzwiami toczy się powszednia walka ze strachem i upokorzeniem. Wielki przebój ubiegłorocznego
festiwalu w Wenecji.

(źródło: regiofun.pl)