Konkurs średniego i krótkiego metrażu - "Mia"

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

Spośród kilkudziesięciu tytułów zgłoszonych do konkursu Komisja selekcyjna po wielu dyskusjach i sporach wybrała finałową ósemkę filmów pełnometrażowych oraz trzynaście krótkich i średnich metraży. To filmy, które na pewno poruszą widzów, pokazują bowiem różnorodne i bogate oblicze współczesnego kina europejskiego. Będzie trochę kontrowersji, ale też wzruszeń i zachwytów. Nie uciekniemy od przemocy, dyskusyjnych tematów, artystycznych poszukiwań.

(źródło: regiofun.pl)
__________________________________________________________________________________________

„Mia"
tytuł oryginalny: Mia
reżyseria: Wouter Bongaerts
scenariusz: Wouter Bongaerts, Bert Vandecasteele
obsada: Janne Maeseele, Veerle Dobbelaere
kraj produkcji: Belgia, Holandia
rok produkcji: 2013
czas trwania: 10 min.
producent: Vivi Film, Viviane Vanfleteren, Arnoud Rijken
fundusz filmowy: Flanders Audiovisual Fund (Vlaams Audiovisueel Fonds)

Oczarowująca widza magiczna opowieść o małej dziewczynce w wielkim mieście. Gdy obrazek, który Mia narysowała specjalnie dla swojej zapracowanej mamy, porywa wiatr, dziewczynka rusza w ślad za zgubą. Ogromna, przeludniona metropolia jest pełna niebezpieczeństw, jednak Mia jest zdeterminowana i odważna. Podczas swojej wędrówki zdobywa nowego przyjaciela i odkrywa,
że świat wcale nie jest taki, jaki się wydaje. „Mia” to zachwycająca animacja, pokazująca, że za fasadą szarych, ponurych miast kryją się cuda, o jakich nam
się nie śniło.

(źródło: regiofun.pl)