Konkurs średniego i krótkiego metrażu - "Nena"

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

Spośród kilkudziesięciu tytułów zgłoszonych do konkursu Komisja selekcyjna po wielu dyskusjach i sporach wybrała finałową ósemkę filmów pełnometrażowych oraz trzynaście krótkich i średnich metraży. To filmy, które na pewno poruszą widzów, pokazują bowiem różnorodne i bogate oblicze współczesnego kina europejskiego. Będzie trochę kontrowersji, ale też wzruszeń i zachwytów. Nie uciekniemy od przemocy, dyskusyjnych tematów, artystycznych poszukiwań.

(źródło: regiofun.pl)
__________________________________________________________________________________________

„Nena"

tytuł oryginalny: Nena
reżyseria: Alauda Ruiz De Azúa
scenariusz: Alauda Ruiz De Azúa
obsada: Fabia Castro, Denisse Peña
kraj produkcji: Hiszpania
rok produkcji: 2014
czas trwania: 12 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Encanta Films, Manuel Calvo, Roberto Butragueño
fundusz filmowy: Comunidad de Madrid

Gdy Javier, szkolna miłość Any, niespodziewanie odzywa się po latach, kobieta
nie posiada się ze szczęścia. Jej radosny nastrój przerywa jednak pojawienie
się nieproszonego gościa. Tytułowa Nena (z hiszp. „dziewczynka”) nie odstępuje Any na krok, przypominając jej wszystkie powody, dla których powinna trzymać
się z daleka od Javiera. Wspomnienia, nostalgia i siostrzana więź między dwiema bohaterkami sprawiają, że Anie coraz trudniej jest podjąć decyzję. Kogo wybierze – Javiera czy Nenę?

(źródło: regiofun.pl)