Konkurs średniego i krótkiego metrażu - "Podpisać tutaj"

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

Spośród kilkudziesięciu tytułów zgłoszonych do konkursu Komisja selekcyjna po wielu dyskusjach i sporach wybrała finałową ósemkę filmów pełnometrażowych oraz trzynaście krótkich i średnich metraży. To filmy, które na pewno poruszą widzów, pokazują bowiem różnorodne i bogate oblicze współczesnego kina europejskiego. Będzie trochę kontrowersji, ale też wzruszeń i zachwytów. Nie uciekniemy od przemocy, dyskusyjnych tematów, artystycznych poszukiwań.

(źródło: regiofun.pl)
__________________________________________________________________________________________

"Podpisać tutaj"
tytuł oryginalny: Firme usted aqui
reżyseria: Rodrigo Zarza
scenariusz: Clara Núñez, Álvaro Icaza
obsada: Lourdes Batolomé, Manuel Millan, José Ruiz, Fernando Albizu, Enrique José Martinez
kraj produkcji: Hiszpania
rok produkcji: 2013
czas trwania: 10 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: ECAM, María Isabel Cárdenas
fundusz filmowy: Comunidad de Madrid

Zajmujące się walką z przeludnieniem Ministerstwo skupuje ludzi „nieprzydatnych”: starych, schorowanych i bezrobotnych, aby poddawać ich eutanazji w majestacie prawa. Hortensja postanawia skorzystać z oferty, aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – pozbyć się uciążliwego teścia, a przy okazji trochę zarobić. Matias nie podda się jednak tak łatwo i w poszukiwaniu godnej śmierci („Nie, nie mamy tego w ofercie”) postanawia za wszelką cenę popełnić samobójstwo. Groteskowy, przepełniony czarnym humorem obraz społeczeństwa przyszłości, które kieruje się filozofią: „Sprzedaj dziadka. On zrobiłby to samo!”


(źródło: regiofun.pl)