Konkurs średniego i krótkiego metrażu - "Pogrzebiny"

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

Spośród kilkudziesięciu tytułów zgłoszonych do konkursu Komisja selekcyjna po wielu dyskusjach i sporach wybrała finałową ósemkę filmów pełnometrażowych oraz trzynaście krótkich i średnich metraży. To filmy, które na pewno poruszą widzów, pokazują bowiem różnorodne i bogate oblicze współczesnego kina europejskiego. Będzie trochę kontrowersji, ale też wzruszeń i zachwytów. Nie uciekniemy od przemocy, dyskusyjnych tematów, artystycznych poszukiwań.

(źródło: regiofun.pl)
__________________________________________________________________________________________

"Pogrzebiny"
tytuł oryginalny: Pogrzebiny
reżyseria: Wojciech Stupnicki
scenariusz: Wojciech Stupnicki
obsada: Piotr Bułka, Dariusz Chojnacki, Michalina Sosna
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 2014
czas trwania: 22 min.
napisy: angielskie
producent: Studio Munka
fundusz filmowy: Silesia FilmStypa to niefortunna okazja do zdobycia serca dziewczyny. Jednak życie dorabiającego na imprezach Młodego pełne jest właśnie takich niemądrych zbiegów okoliczności i źle wykorzystanych sytuacji. Mimo wysiłków starszego
brata, Pyjtera, który co rusz namawia Młodego do romansu z kolejnymi dziewczynami (zwłaszcza z tymi o atrakcyjnym wyglądzie), trochę romantyczny, trochę naiwny i nieśmiały chłopak ciągle nie potrafi znaleźć wybranki serca.
Jednak Pyjter nie ustaje w wysiłkach i robi wszystko, żeby Młody stał się mężczyzną. Tymczasemw kuchni na chłopaka ukradkiem zerka urocza kucharka.

Zagrana w całości po śląsku, pełna zabawnych sytuacji i nagłych zwrotów akcji komedia dzieje się jak gdyby na dwóch planach. Obok głównego wątku wartko toczy się akcja, na którą składają się inteligentne i błyskotliwe aktorsko epizody.
Od księdza po żałobników.

(źródło: regiofun.pl)