La Dolce Vita, czyli wieczór włoski

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

LA DOLCE VITA czyli włoski wieczór w Kinoteatrze Rialto


21 lutego | sobota | 19.30

Tego wieczoru życie osłodzi nam:
- minirecital włoskiej piosenki w wykonaniu Debory Ranieri przy akompaniamencie Alexa Ferrarisa
- projekcja filmu Cuda - to zdobywca Grand Prix na ostatnim festiwalu w Cannes, niebanalna opowieść o życiu pod słońcem Toskanii

W dobry nastrój wprowadzi nas lampka włoskiego wina w obowiązkowym towarzystwie oliwek, parmezanu i prosciutto
Krótką prelekcję o działalności Societa Dante Alighieri w Katowicach wygłosi Guido Parisi.

ZAPRASZAMY!

Cuda, dramat, reż. Alice Rohrwacher, Włochy/Szwajcaria/Niemcy, 2014 , 110 min

MFF w Cannes 2014: Nagroda Specjalna Jury

Cuda młodej reżyserki Alice Rohrwacher opowiadają prawdziwą historię jej dorastania w ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w wielkim, starym domu w Toskanii.

Kiedy lato dobiegnie końca nic już nie będzie takie samo w życiu Gelsominy i jej trzech młodszych sióstr. Dziewczyna mieszka z dala od cywilizacji, w ukrytym zakątku na włoskiej prowincji, gdzie trudno jeszcze spotkać turystów. To właśnie tutaj przenieśli się jej rodzice, dawni członkowie hippisowskiej komuny, by żyć blisko natury i chronić swoje dzieci przed „upadkiem świata”.
Tego lata, jak co roku, większość dni będzie upływała rodzinie na tradycyjnej produkcji miodu, z której z trudem udaje im się związać koniec z końcem. Jednak po raz pierwszy surowe reguły narzucone przez ojca ulegną rozluźnieniu. Gelsomina marzy bowiem, by uratować rodzinę przed bankructwem i zdobyć wielką nagrodę w telewizyjnym teleturnieju prowadzonym przez tajemniczą Milly Catenę (Monica Bellucci). Choć stoi to w całkowitej sprzeczności z poglądami i wartościami, które do tej pory wpajał jej ojciec, dziewczyna za wszelką cenę będzie starała się przekonać go do tego pomysłu.

W roli głównej - Alba Rohrwacher, siostra reżyserki, aktorka znana z ról w filmach Jestem miłością czy Samotność liczb pierwszych, laureatka nagrody aktorskiej na ubiegłorocznym festiwalu w Wenecji za film Hungry Hearts.

http://filmowa.net/order?guid=21720

Bilety: 25 zł (normalny)