Mamo, Tato, chodźmy na koncert! Koncertowy błysk

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Magdalena Maziarz – kontrabas
Damian Oleksiak – instrumenty perkusyjne
Katarzyna Rzeszutek – fortepian
Lilianna Moll-Gerlich – prowadzenie koncertu

W programie m.in.:
słoniowe nuty kontrabasu (J.-A. Lorenzetti – Gawot Słoń i mucha, C. Saint-Saëns – Słoń z cyklu Karnawał zwierząt),
waleczne instrumenty perkusyjne (A. Chaczaturian – Taniec z szablami),
skocznie ćwierkający fortepian (L.-C. Daquin – Kukułka, C. Debussy – Taniec pajaca z cyklu Kącik dziecięcy)

Czy to możliwe, że taki duży instrument jak kontrabas potrafi naśladować nie tylko słonia, ale nawet muchę? I dlaczego w ogóle jest taki duży? Co oznacza słowo perkusja? Werbel, ksylofon, wibrafon, kotły, kastaniety, bongosy, tamburyn, dzwoneczki, trójkąt – dlaczego mówimy, że wszystkie należą do rodziny instrumentów perkusyjnych? Niedzielny „Koncertowy błysk” z cyklu „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!” stanie się nie tylko okazją do świetnej muzycznej zabawy, ale i czasem odkrywania tajemnic budowy instrumentów i zdobywania odpowiedzi na wiele pytań, które cisną się do głowy, kiedy np. słyszymy, że fortepian zaczyna wydawać dźwięki podobne do śpiewu kukułki albo melodie, których słuchając, chce się podskakiwać i tańczyć.
Artyści zaproszeni do udziału w tym niezwykłym spotkaniu zabiorą małych melomanów i ich opiekunów w kolejną wspaniałą podróż do świata muzyki, aby mogli zachwycić się jej pięknem, niekończoną ilością barw i brzmień melodii i rytmów.
Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych wejściówek na koncert!

Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 26. Zapraszamy dzieci od lat 6 wraz z opiekunami.