Międzynarodowy Dzień Seniora - Nieracjonalny mężczyzna

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Nieracjonalny mężczyzna, reż. W. Allen, USA, 2015, 96 min

Najnowszy przebój mistrza kina i geniusza komedii Woody'ego Allena.
Po romantycznym spacerze szlakiem europejskich stolic, reżyser powraca do rodzinnej Ameryki, gdzie powstały jego najsłynniejsze dzieła, na czele z oscarowym „Blue Jasmine”.
Film opowiada o profesorze filozofii z Rhode Island, którego życie staje na głowie, gdy zaczyna spotykać się z jedną ze swoich studentek.

W rolach głównych zobaczymy trzykrotnie nominowanego do Oscara Joaquina Phoenixa (Mistrz, Spacer po linie, Gladiator) oraz jedną z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia; urastającą na nową muzę reżysera, zdobywczynię nominacji do Oscara, BAFTA i Złotego Globu - Emmę Stone („Birdman”, „Służące”).

„Jeden z najlepszych, dostarczających najwięcej rozrywki filmów Woody’ego Allena ostatnich lat”. The Hollywood Reporter

Pełny humoru i trafnych obserwacji. Collider

Łączy w jedno doniosłość najlepszych dramatów i nieskrępowaną zabawę płynącą z najlepszych komedii Allena. BBC

Nieracjonalny mężczyzna niewątpliwie się udał. To przyjemne i lekkie kino, nieunikające jednak cięższych tematów. Film.org.pl

Kino błyskotliwe, przepełnione intertekstualnymi odniesieniami. WP.pl

Woody Allen znów robi coś, w czym czuje się dobrze i, co może ważniejsze, rzeczywiście robi to dobrze. To film takiego Allena, jakiego lubią miliony. Kolejna interesująca historia, podsiana inteligentnym humorem. (…) Nieracjonalny mężczyzna zapewnia doskonałą odskocznię od codziennego życia i stanowi kolejny świetny film Woody’ego Allena. Wprost

Bilety: 5 zł (seniorzy), 10 zł (pozostali widzowie)