Młode gwiazdy pianistyki rosyjskiej -Stanisław Sołowiew

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Młode gwiazdy pianistyki rosyjskiej

Wykonawcy:
Stanisław Sołowiew – fortepian
Juliusz Adamowski – słowo

Program:
J.S.Bach – Suita angielska nr 4 F-dur, F. Chopin – Scherzo cis-moll, Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, F. Liszt – „La chapelle de Guillaume Tell”, Rapsodia węgierska nr 13, Sonety Petrarki nr 104e i 123e, Gounod-Liszt – Parafraza koncertowa na tematy z opery „Faust”


„Należy do nielicznego grona artystów łączących w sobie w sposób bardzo naturalny wirtuozowski temperament z kontemplacją kameralisty.”

W poniedziałek 24 listopada w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego wystąpi Stanisław Sołowiew. Po raz pierwszy Silesia zaprosiła do Katowic tego wybitnego rosyjskiego pianistę w 2005 roku, kiedy wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych. Dwa lata później wystąpił w nim ponownie i otrzymał wówczas nagrodę publiczności. Stanisław Sołowiew ukończył studia pianistyczne pod kierunkiem prof. Alexandra Sandlera w Konserwatorium Muzycznym w Sankt Petersburgu. Jest laureatem m.in. I nagród na Ogólnorosyjskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Moskwie (1994) i Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Sankt Petersburgu (1995); III nagrody na Międzynarodowym Konkursie "Contertino Praha" w Pradze (1995), I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Jazepy Vitoli w Rydze (Łotwa, 2002). W 2005 r. wygrał III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Franciszka Liszta we Wrocławiu.


Od 17.11 w godz. 10-14 wejściówki można odbierać w biurze IPiUM Silesia oraz rezerwować telefonicznie pod numerami: 32 258 90 49, 32 259 84 83.