Muzyka FADO w Kinoteatrze Rialto - koncert Kingi Rataj

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Kinga Rataj swoim głosem i w języku Królowej Fado - Amalii Rodrigues, opowiada nam o saudade – nostalgii, miłości, śmierci, nieokreślonej tęsknocie za niezrealizowanymi marzeniami. Ale Fado to nie tylko tristeza, to także smak wina, radość życia, energia, miłość... ta spełniona. Śpiew fado odzwierciedla Portugalczyków, ich wiarę w przeznaczenie, dominacje duszy i serca nad rozumem. Fado nie można wytłumaczyć ani opisać, musi być silnie odczuwalne, doświadczane... trzeba je przeżyć. W koncercie można usłyszeć zarówno tradycyjne fado, które wywołuje prawdziwe wzruszenie... a także fado w połączeniu z jazzem, tango czy flamenco.

Kindze Rataj towarzyszą znakomici muzycy, dzięki czemu każdy występ to muzyczna uczta i dobra zabawa.

Kinga Rataj - śpiew
Marek Bazela – fortepian
Martin Złotnicki – gitara klasyczna
Marcin Spera – bas akustyczny
Łukasz Kurzydło – instrumenty perkusyjne, cajon

Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce. W 2006 roku w Krakowie zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Jest Laureatką Festiwalu
Piosenki Artystycznej w Rybniku, Drugiego Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód” a także dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie w krakowskiej Rotundzie „ Śpiewać każdy może”.

Kinga Rataj z sukcesem brała udział w wielu ważnych projektach muzycznych. Dwukrotnie występowała w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ballady Europy w Niepołomicach. W 2010 roku w koncercie finałowym „Klimaty” zaśpiewała obok Anny Marii Jopek, a już rok później pokazała się z koncertem pieśni portugalskich, który wzbudził zachwyt wśród publiczności Krakowa, Warszawy, Gdańska i wielu innych miast. Koncert ten został niezwykle entuzjastycznie przyjęty podczas Festiwalu Etniczne Inspiracje w Warszawie, podczas X Festiwalu Musica Sacra Musica Profana w Długiej Goślinie, Letniego Festiwalu Teatru Słowackiego Scena Przy Pompie w Krakowie, warszawskiego Festiwalu ArtPark 2012, a także kilkakrotnie w ramach Ethno Jazz Festival we Wrocławiu oraz wielu innych. Jej głos oraz pełne emocji interpretacje sprawiają, że odbiorcy jej koncertów – spektakli zwykle kończą je klaszcząc na stojąco.

Bilety: 30 zł