MUZYKA JEST WSZĘDZIE!

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

LETNIE WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY MUZYCZNEJ SCENY EDUKACYJNEJ
W te wakacje Zdzisław Smucerowicz, idąc tropem bohaterów francusko-szwedzkiego filmu NIEŚCISZALNI, postawił sobie za punkt honoru przekonać wszystkich niedowiarków, że muzyka jest wszędzie, nawet tam, gdzie się jej najmniej spodziewamy.

Pełna muzyki jest otaczająca nas przyroda, pełne jest jej miasto i to nie tylko wtedy, gdy świergotają ptaki! Ba, jeśli dobrze się wsłuchać i pobudzić nieco wyobraźnię, muzyką okazać się może nawet gwizd czajnika i trzask nadepniętej gałązki. Podczas warsztatów nie tylko dowiemy się, kiedy dźwięki naszego otoczenia stanowią muzykę, ale również za pomocą instrumentów perkusyjnych (tych istniejących, jak i tych wykonanych na warsztatach), naśladując zasłyszane dźwięki, spróbujemy stworzyć własną, autorską miejską symfonię.

Zdzisław SMUCEROWICZ
Kompozytor, organista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W swojej pracy z dziećmi wykorzystuje improwizację fortepianową, tworząc do niej zabawy umuzykalniające i rozwijające wyobraźnię muzyczną młodego słuchacza. Wprowadza przyszłych melomanów w świat muzyki klasycznej, przedstawiając utwory znanych mistrzów dostosowane do percepcji dziecka.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona. Grupy zorganizowane zapraszamy w godz. 10:00–13:00, dzieci w wieku 5–9 lat w godz. 13:00–14:00, a młodzież (10–16 lat) w godz. 14:00–15:00. Zgłoszenia: bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31/32.