Noc Muzeów w Szybie Wilson

Muzyka
Sztuki wizualne
Dla dzieci
17.05.2014 / 19:00
ul. Oswobodzenia 1
Katowice
GALERIA SZYB WILSON
tel + 48 32 730 32 20, fax +48 32 730 32 25
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

NOC MUZEÓW W SZYBIE WILSON

Po raz trzeci Galeria Szyb Wilson zaprasza wszystkich chętnych, dużych i małych, na Noc Muzeów, która odbędzie się 17 maja w godzinach 19.00 – 24.00.

Przez cały wieczór będą odbywać się warsztaty dla dzieci. Najmłodsi poczują się jak prawdziwi artyści. Zostaną zaproszeni do wspólnego malowania na wielkim płótnie i tworzenia w glinie. Jeśli po tych atrakcjach dzieci będą chętne do dalszej zabawy w zakamarkach Galerii będzie na nich czekać gra z nagrodami.

Starsi uczestnicy Nocy Muzeów wezmą udział w trójwymiarowej grze planszowej, gdzie gracze wystąpią w roli pionków, a przepustką do poruszenia się o wyrzuconą przez kostkę ilość oczek będzie poprawna odpowiedz na zadane pytanie.

O godz 20.00 nastąpi zwiedzanie aktualnej wystawy „Bezpośrednio” z jej twórcami, którzy wyjaśnią, dlaczego dla nich w odbiorze sztuki ważniejsze od nabytej wiedzy są osobiste emocje. Stworzy to niepowtarzalną okazję do dyskusji z artystami na ten temat.

O godz 19.15 i 22.00 będzie możliwość zwiedzania Szybu Wilson z przewodnikiem, który opowie o starym i nowym życiu dawnej kopalni.

O godz 21.00 odbędzie się koncert zespołu Blokowioska, którego występ to gwarantowany zastrzyk pozytywnej energii. Blokowioska inspiruje się tradycyjną kulturą wsi. W ich muzykę wkrada się również elektronika oraz beatbox.

Podczas trwania Nocy Muzeów w Szybie Wilson każdy z gości znajdzie coś dla siebie. Wszystkich uczestników zapraszamy na noc pełną wrażeń!