Otwarcie Odnowionej Siedziby Filharmonii Śląskiej

Muzyka
28.03.2014 / 18:00
28.03.2014 / 19:00
Wstęp - za okazaniem zaproszenia
Wstęp - dla wiernych abonentowiczów
Kasa biletowa
tel 503-774-949, tel 32 351 17 13
Biuro Marketingu, promocji i projektów
tel 609-900-746, tel 32 351 17 09
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 1
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Od kilku lat trwały prace remontowe nad rozbudową siedziby Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego. Marzec roku 2014 to moment, w którym wszyscy wstrzymują oddech, by poznać efekt owych zmagań. Modernizacja była przeprowadzona przy współudziale i współfinansowaniu organów samorządowych, państwowych i europejskich. Projekt ten ma sprawić, że Filharmonia Śląska stanie się "nową przestrzenią dla muzyki" - otwartą, przyjazną, ale jednocześnie w pełni nowoczesną i profesjonalną.
Powiększona powierzchnia pozwoli na spójną pracę wszystkich organów Filharmonii w jednym miejscu. Przestrzeń przystosowana dla muzyków to między innymi sale prób, garderoby, biblioteka nut, magazyn instrumentów, specjalny garaż służący do załadunku instrumentarium. Nie zabraknie atrakcji dla widzów - organy zaprojektowane przez prof. Juliana Gembalskiego, klimatyzowane wnętrza, sala kameralna, emisyjna, kawiarnia z Zielonym Ogrodem na dachu, gdzie znajdować się także będą stanowiska do odsłuchu archiwalnych materiałów muzycznych Filharmonii. Sklep z płytami i wydawnictwami Filharmonii, a do tego przestrzeń całkowicie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wraz z odnową siedziby, Filharmonia pragnie także odświeżyć ofertę programową. Będzie więcej muzyki organowej, muzyki kameralnej i działań edukacyjnych.

28.03.2014 nastąpi uroczyste otwarcie odnowionej siedziby i odsłonięcie rzeźby wykonanej przez Zygmunta Brachmańskiego, a przedstawiającej Patrona Filharmonii - Henryka Mikołaja Góreckiego. Po wydarzeniach oficjalnych nastąpi część artystyczna - koncert symfoniczny.