Paganini Millennium Tour

Muzyka
Performance
03.03.2015 / 19:00
Strefa 1 - 80
Strefa 2 - 60
ul.
Katowice
Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Listopadowe koncerty w Polsce z cyklu „Paganini Millennium Tour” – Mariusza Patyry, Krzysztofa Herdzina i orkiestry Sinfonia Viva, której dyrektorem jest Tomasz Radziwonowicz, okazały się niezwykłym sukcesem. Owacjom na stojąco, okrzykom zachwytu nie było końca. Mariusz Patyra i Krzysztof Herdzin, bohaterowie wydarzenia zostali przyjęci entuzjastycznie.

Mariusz Patyra to jeden z najwybitniejszych skrzypków wirtuozów młodego pokolenia.
Jest zwycięzcą słynnego, jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych – „Premio Niccolò Paganini” w Genui. Dokonał tego w 2001 roku jako jedyny Polak w historii. Za najlepsze wykonanie Kaprysów Paganiniego zdobył też specjalną nagrodę i wierną kopię skrzypiec „Il Cannone” („Armata”), które należały do wielkiego Mistrza.

Naukę gry rozpoczął w wieku siedmiu lat w Olsztynie i kontynuował ją w Warszawie, Hanowerze i Cremonie. Dzięki ciężkiej pracy został laureatem prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych, m.in. w Hanowerze i Cremonie.
Mariusz Patyra występował na scenach całego świata: w Europie, obu Amerykach i w Azji. Koncertował z wybitnymi orkiestrami, m.in.: Royal Chamber Orchestra Tokyo, Orchestra di Roma czy Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Podczas wspomnianych koncertów w Polsce Mariusz Patyra zachwycił, porwał i oczarował publiczność swoją osobowością. Zdarza się to na scenach muzycznych niezmiernie rzadko. Jak przyznała większość słuchaczy i śledząc wiele internetowych wypowiedzi, to były magiczne wieczory z artystami najwyższej światowej klasy. Wybitni Polacy!

Jak powiedział jeden z gości w Warszawie: Jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia, bowiem jesteśmy świadkami narodzin nowej jakości artystycznej w Polskiej Kulturze, narodzin wybitnego skrzypka nawiązującego do najlepszych tradycji światowej szkoły skrzypcowej, którą stworzyli najwięksi w historii. Ktoś nawet krzyknął na sali: Polski Paganini!

W towarzystwie Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina, który opracował nowe aranżacje znanych utworów, Mariusz Patyra kontynuuje specjalną trasę pod hasłem „Paganini Millennium Tour”. Obejmować ona teraz będzie trzy koncerty, które odbędą się:

2 marca, godz. 19.00 – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
3 marca, godz. 19.00 – Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach

Patyra wykona perły muzyki klasycznej, m.in. utwory Paganiniego, Kreislera i Chopina.

Bilety do nabycia w kasach filharmonii i na stronach WWW.eBilet.pl, WWW.bilety24.pl

Producentem koncertów jest Jacek Sylwin Management.
Mecenat nad wydarzeniem objął Bank Millennium.