Panorama regionalnych funduszy filmowych: "Kanibal"

Liczba osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu: 0
Zaloguj się, aby dołączyć do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych RegioFun wystartował w 2010 roku. Początki – jak z początkami zazwyczaj bywa, były trudne, bo organizatorzy (Instytucja Filmowa Silesia-Film) założyli, że będą pokazywali w Katowicach filmy wspierane przez regionalne fundusze filmowe. Enigmatyczne i ambitne założenie sprawiło, że w efekcie mamy na Śląsku jeden z najprężniejszych branżowych festiwali filmowych w Polsce i to w dodatku o całkiem niezłej pozycji międzynarodowej.

Kolejne edycje ściągnęły do Katowic wszystkich, którzy liczą się w producenckim światku, a w dodatku zaprezentowały zestaw naprawdę interesujących filmów. Producenci przyjechali nie tylko ze względu na nagrody (wysokie, bo aż 25 tys. euro, które trafiają w ręce producenta), ale przede wszystkim na spotkania profesjonalistów. RegioFun bowiem to sesje i panele branżowe, wykłady i prelekcje, warsztaty dla studentów i młodych producentów, a także spotkania „one to one” pomiędzy producentami filmowymi a przedstawicielami funduszy i potencjalnymi inwestorami. Do tego kilkadziesiąt projekcji we wszystkich studyjnych kinach w Katowicach, koncerty i otwarte dyskusje dla, tak zwanego, zwykłego widza. Aż strach pomyśleć, co to będzie, kiedy RegioFun zacznie rozwijać skrzydła! (am)
__________________________________________________________________________________________

„Kanibal"
tytuł oryginalny: Canibal
reżyseria: Manuel Martín Cuenca
scenariusz: Rafael de la Uz, Alejandro Hernández, Manuel Martín Cuenca
obsada: Antonio de la Torre, Olimpia Melinte, María Alfonsa Rosso
kraj produkcji: Francja, Hiszpania, Rosja, Rumunia
rok produkcji: 2013
czas trwania: 116 min.
napisy: polskie, angielskie
producent: Promociones Urbanísticas La Loma Blanca, Mod Producciones, Libra Film
fundusz filmowy: Junta de Andalucía

Historia kanibala z hiszpańskiej prowincji, opowiedziana bez epatowania okrucieństwem. Prowadzona w niespiesznym tempie, z wykorzystaniem atutów pięknej Granady i atmosfery gór Sierra Nevada. Carlos jest spokojnym, eleganckim czterdziestoletnim mężczyzną. Jest właścicielem zakładu krawieckiego, który specjalizuje się w szyciu garniturów z materiałów
najwyższej klasy. Oprócz pracy jego codziennym rytuałem jest spożywanie kolacji
przygotowanej zawsze z tych samych składników – ludzkiego mięsa popijanego lampką czerwonego wina. Życie Carlosa diametralnie się zmienia, kiedy poznaje piękną Rumunkę Ninę, poszukującą swojej siostry bliźniaczki, która zniknęła kilka dni wcześniej. Wstrząsający temat podjęty z dużym talentem realizacyjnym – na uwagę zasługuje scenografia, kompozycja kadrów czy operowanie światłem i naturalnym dźwiękiem. Film powstał na podstawie książki Humberto Arenala „Caribal”.

(źródło: regiofun.pl)